Mapy Google | Street View

Po kolouškovi další masakr: Auto Googlu srazilo zajíce, zvíře teď létá na Street View

Před deseti lety se stala velmi závažná událost. Jedno ze snímacích vozidel Googlu srazilo při snímání do služby Street View malého koloucha. Tento masakr byl přitom zveřejněn v mapách Googlu. Ačkoli bylo nebohé zvíře autem Googlu svaleno na zem, neutrpělo žádné závažné zranění a po nehodě odhopkalo pryč. Nyní tu ale máme podobný případ, auto Googlu srazilo zajíce.

Na Street View je zachyceno, jak snímacímu automobilu vbíhá do cesty zajíc, který je následně vysoko odmrštěn. Výška jeho letu nahrává spekulacím, že se jedná o fotomontáž, ale není to moc pravděpodobné. Toto jsou totiž snímky přímo od Googlu, nikoli uživateli nahraná sférická fotografie, kde podobné kousky bylo možné provádět.

Zajíc při přebíhání silnice zřejmě vyskočil natolik vysoko, že se dostal nad přední kapotu automobilu a jak jej auto podjíždělo, zafungovalo čelní sklo jako odrazový můstek. Rychlost auta musela být ovšem poměrně vysoká. 

Incident se odehrál v Polsku na vedlejší silnici u obce Olszowice nedaleko Krakova. Po objevení snímků se nyní situace řeší na sociálních sítích. Google se k nehodě zatím nevyjádřil. Jak nám to připomíná situaci s kolouškem! 

Takto jsme situaci s kolouškem komentovali v roce 2009:

Google bude muset vysvětlovat

Konec legrace. Úvod jsem pojal v lehkém tónu při vzpomínce na deset let starou událost, kdy auto Googlu srazilo koloucha. Tenkrát se k tomu vyjadřoval kde kdo, Google se omlouval a snímky koloucha ze Street View odstranil. Přitom se zvířeti nic vážného nestalo, chvíli vylekaně zůstalo ležet na silnici, ale následně vstalo a odběhlo. Sami jsme si tenkrát z rozruchu kolem koloucha udělali legraci a natočili výše uvedené video. Teď je to situace přece jen trochu jiná.

Zachycené snímky působí humorně a sami jsme se nemohli ubránit smíchu při prvním pohledu na letícího zajíce. Jenže v tomto případě se dá očekávat, že to zajíc odnesl s mnohem vážnějšími následky než tenkrát kolouch. A po tomto uvědomění už ty snímky vůbec vesele nepůsobí. Otazníky jsou dále nad tím, zda posádka vozu zastavila a šla sražené zvíře zkontrolovat, moc to tak totiž nevypadá. Následné snímky ukazují, jak odmrštěné zvíře dopadá do pole a vozidlo se mezitím stále poměrně vysokou rychlostí vzdaluje. 

Může se tedy stát, že ze zdánlivě vtipného snímku letícího zajíce bude nakonec pro Google docela velká nepříjemnost a vysvětlování organizacím pro ochranu zvířat. Zastavila posádka vozu? Přežilo zvíře srážku? Pokud ano, byla mu poskytnuta pomoc? Jak rychle vůbec auto jelo? Nemohlo by se při přiměřené rychlosti nehodě zabránit? Proč Google snímky ze Street View ihned neodstraní? 

I to dnes musí technologické firmy řešit... A co teprve, až k takové nehodě dojde a auto pojede bez řidiče. 

Diskuze (27) Další článek: Dropbox hasí průšvih: uživatelům bez jejich vědomí instaloval aplikaci pro správu souborů

Témata článku: Google, Mapy Google, Street View, Polsko, Auto Googlu, Kolouch, Zvíře, Zajíc, Masakr, Street, Krakov, Snímek, View


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

** Aktuální změny klimatu jsou marginální ve srovnání s tím, co čeká Zemi za pár miliard let. ** Slunce se začne v budoucnu rozpínat a zvyšovat svou zářivost. ** Dokázali bychom Zemi posunout dál od Slunce a zachránit ji?

Petr Kubala | 56

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 28Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch