Logitech

Po klávesnicích míří tlačítka pro AI i na myši. Jednu takovou vyrobil Logitech

Microsoft letos přesvědčuje výrobce klávesnic, aby někde do okolí mezerníku vložili nové tlačítko vyvolávající Copilot. Logitech zatím žádnou takovou nemá, zato vyrobil myš, která podobné tlačítko obsahuje. Jen neotevírá Copilot, ale okénko AI Prompt Builder spoléhající se na ChatGPT.

Myš M750 Signature AI Edition je speciální verze modelu M650. Má stejný optický snímač s citlivostí 4000 dpi, tichá tlačítka a bateriové napájení s výdrží až dva roky. Pod kolečkem ale navíc integruje ono tlačítko. Novinka je zatím k dostání jen v USA a Británii, stojí 50 dolarů (1450 Kč).

Funkci AI asistenta ale může doplnit i do jiných myší téhož výrobce. Stačí si nainstalovat obslužný software Logi Options+ 1.70+ a mít některé z podporovaných zařízení. Na své MX Master 3S jsem tuto funkci přiřadil pro tlačítko schované v gripu pro palec.

image.png

AI s ChatGPT za zády má čtyři funkce. Umožňuje přepsat zvolený text, udělat z něj souhrn, napsat na něj reakci, případně vygenerovat nový e-mail. Zvolit si můžete délku a styl psaní. Výhoda je, že text stačí jen označit a zmáčknout tlačítko. Není třeba nic kopírovat do schránky, vkládat někam na web či do aplikace. Ale tím výčet bonusů končí.

Funkce si zatím neporadí s jinými jazyky než angličtinou (byť ChatGPT takové omezení nemá). A samozřejmě ještě musíte přetrpět Logi Options+, což je neskutečný moloch. Nástroj pro nastavení myši a klávesnice zabírá na disku a v paměti klidně stovky megabajtů. A když se uvnitř něco porouchá, jsou to i jednotky gigabajtů.

image.png
Diskuze (11) Další článek: Taxi do kapsy. Jak si z aplikace zavolat auto s řidičem a dělá to lépe Bolt, Hopin, Liftago, nebo Uber?

Témata článku: , , , ,