Facebook | Virtuální realita | Meta | Oculus

Po dvou letech zase všechno jinak. VR brýle Quest již nebudou vyžadovat účet na Facebooku

Když Facebook v roce 2020 uváděl brýle Quest 2, zavedl i povinnost spojit všechny nově prodané VR headsety s účtem na jeho sociální síti. O ledna 2023 pak měly skončit i všechny původní účty Oculus a všichni uživatelé už by byli závislí na Facebooku. Jenže to se teď mění. Firma minulý týden oznámila, že zavede ještě třetí online identitu.

Od srpna 2022 bude možné zaregistrovat účty Meta a od 1. ledna 2023 budou pro všechny majitele brýlí povinné. Uživatele tak čeká další migrace. Firma uvádí, že účet Meta není svázán se sociální sítí, ale je pouze nutný ke správě brýlí a nákupu aplikací či her.

Jenže o kousek dál zmiňuje provázanou sociální platformu Meta Horizon, kde bude mít každý vlastní profil, s nímž má vystupovat ve VR světě, sledovat další uživatele nebo se naopak sám nechal sledovat jinými. A tento účet navíc může propojit s Facebookem a Instagramem a najít ve virtuální realitě přátele, které už má v reálném světě.

Každopádně to není povinnost. V základní formě půjde účty Meta používat i nesociálním způsobem a standardně nejsou profily veřejné. Navíc mají oproti těm facebookovým dvě podstatné výhody. Každý uživatel si může zaregistrovat více účtů Meta, což jinak Facebook zakazuje. A odloučení od Facebooku zase zajistí, že pokud vám firma z nějakého důvodu zablokuje účet na sociální síti, nepřijdete o účet a nákupy ve VR.

Diskuze (2) Další článek: Nvidia si také sáhne na vysoké frekvence. GeForce RTX 4090 bude boostovat až na 2,5 GHz

Témata článku: , , , , , , , , , , ,