Facebook | Virtuální realita | Oculus | Meta

Po dvou letech zase všechno jinak. VR brýle Quest již nebudou vyžadovat účet na Facebooku

Zdroj: Meta
Po dvou letech zase všechno jinak. VR brýle Quest již nebudou vyžadovat účet na Facebooku | Zdroj: Meta

Když Facebook v roce 2020 uváděl brýle Quest 2, zavedl i povinnost spojit všechny nově prodané VR headsety s účtem na jeho sociální síti. O ledna 2023 pak měly skončit i všechny původní účty Oculus a všichni uživatelé už by byli závislí na Facebooku. Jenže to se teď mění. Firma minulý týden oznámila, že zavede ještě třetí online identitu.

Od srpna 2022 bude možné zaregistrovat účty Meta a od 1. ledna 2023 budou pro všechny majitele brýlí povinné. Uživatele tak čeká další migrace. Firma uvádí, že účet Meta není svázán se sociální sítí, ale je pouze nutný ke správě brýlí a nákupu aplikací či her.

Jenže o kousek dál zmiňuje provázanou sociální platformu Meta Horizon, kde bude mít každý vlastní profil, s nímž má vystupovat ve VR světě, sledovat další uživatele nebo se naopak sám nechal sledovat jinými. A tento účet navíc může propojit s Facebookem a Instagramem a najít ve virtuální realitě přátele, které už má v reálném světě.

Každopádně to není povinnost. V základní formě půjde účty Meta používat i nesociálním způsobem a standardně nejsou profily veřejné. Navíc mají oproti těm facebookovým dvě podstatné výhody. Každý uživatel si může zaregistrovat více účtů Meta, což jinak Facebook zakazuje. A odloučení od Facebooku zase zajistí, že pokud vám firma z nějakého důvodu zablokuje účet na sociální síti, nepřijdete o účet a nákupy ve VR.

Diskuze (2) Další článek: Nvidia si také sáhne na vysoké frekvence. GeForce RTX 4090 bude boostovat až na 2,5 GHz

Témata článku: Facebook, Sociální sítě, Instagram, Virtuální realita, Oculus, Meta, Brýle, Quest, Uživatelé, Účet, MigraceSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nejlepší aplikace pro tento týden: Kvalitní navigace, rekordér podcastů a bezplatné testování zboží

Nejlepší aplikace pro tento týden: Kvalitní navigace, rekordér podcastů a bezplatné testování zboží

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony