Chrome | Windows Update

Po červnové aktualizaci Windows nelze spustit Chrome. Musíte omezit ochranu Malwarebytes

Není zatím do detailu jasné, proč se to děje, ale po pravidelné červnové aktualizaci Windows se začal divně chovat antimalwarový nástroj od Malwarebytes. Jeden přispěvatel podpůrného fóra si postěžoval, že po instalaci servisní aktualizace KB5027231 pro Windows 11 22H2 nemůže spustit Chrome.

Jde o zdaleka nejpoužívanějších webový prohlížeč, o to je případ kurióznější. Malwarebytes naproti tomu na tolika počítačích zdaleka nenajdeme. Pokud ale toto antimalwarové řešení používáte, můžete učinit opatření, aby vám prohlížeč neblokovalo také.

Člen vývojového týmu potvrdil, že do Malwarebytes hlášení o problému chodí. Co se změnilo, že po systémové aktualizaci nástroj nedovolí Chromu žít, zatím není jasné. Modul proti exploitům nicméně způsobuje, že Chrome neustále padá. Tým nabízí dvě řešení, která mu interně fungují:

  1. Nastavte Chrome jako výchozí prohlížeč.
  2. V nastavení antimalwarového nástroje (Settings | Security tab) zrušte chráněný režim pro Chrome.
malwarebytes zere chrome.png
Vypněte režim zvláštní ochrany Chromu v Malwarebytes

Jenže problémy s Chromem nejspíš nejsou omezené na počítače se softwarem od Malwarebytes. Jak si všiml BleepingComputer, problémy hlásí také další s tím, že po aktualizaci jim rozbil Chrome na firemních počítačích. Odebrání aktualizace se neukázalo být řešením, protože končilo katastrofickou chybou v logu. I zde zafungovalo nastavení Chromu jako výchozího prohlížeče.

Zdroje: Malwarebytes Forums | Malwarebytes Support | Reddit via BleepingComputer

Diskuze (12) Další článek: Skončila podpora Windows 10 verze 21H2. Teď už zbývá jednom jedna

Témata článku: , , , , , , , , , ,