Microsoft Teams

Plodný říjen. Microsoft Teams přepracovaly práci s tabulí. Stoupnete si i před prezentaci jako v reálném světě

Pracovní prostředí, které by se analogicky dalo přirovnat k bílé tabuli, na níž píšete fixem, bylo v Teams přepracováno. Využít teď můžete jednu z více než čtyřiceti šablon, pokud nechcete začít na prázdném podkladu, na tabuli připíchnete obrázek, sestavíte diagram nebo emotikonem ohodnotíte již přidaný obsah. Podporováno je i vkládání prezentací z PowerPointu.

Jedná se o jednu z největších říjnových novinek v Teams, není ale zdaleka poslední. Na desktopech dopředu vytvoříte přestávkové místnosti ještě před zahájením schůzek. Stejně tak předem rozdělíte úkoly. Můžete i prezentujícím přiřadit správcovskou roli, takže nebudete jediní, kdo bude muset spravovat místnost během schůzky.

Během setkání pak využijete nový režim pro prezentování. Když spustíte prezentaci z PowerPointu, můžete ji z části překrýt záběry z vlastní webkamery. Do záběru by se měla dostat jen vaše maličkost, takže to bude vypadat, jako když stojíte před plátnem. Tato funkce je zatím dostupná jen v desktopových klientech.

Klepněte pro větší obrázek

Microsoft také dokončil podporu pro volání v Safari v režimu jeden na jednoho z plnohodnotného klientu na web. Školám je určena supervizorská role – takoví uživatelé a uživatelky mohou mazat nevhodné zprávy v chatech. Kdybyste se chtěli přepínat mezi více účty naráz, tak si budete muset počkat do druhé půlky příštího roku.

Zdroje: Community via Windows Central | Microsoft 365 Blog | Microsoft Teams Blog

Diskuze (9) Další článek: Niantic odmítá dystopickou vizi metaverse. Autoři Pokémonu Go zpřístupní svou technologii AR

Témata článku: Microsoft, Sociální sítě, Chat, Safari, Komunikace, Microsoft Teams, PowerPoint, Schůzka, Místnost, Reálný svět, Obrázek, Tabule, Prezentace, Windows CentralRecenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Recenze mobilní hry Slovní Duel. Nadějný, ale nedotažený fotbálek

Procvičujete rádi slovní zásobu a chcete zapálit mozkové závity? Třeba bude tahle hříčka z českých luhů a hájů zrovna pro vás!

Ladislav Novák
Mobilní hryRecenze
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux