Plochoň LG Flatron 795FT plus

Plochoň Flatron je v redakci teprve tři dny, ale získal si překvapivě docela hodně obdivovatelů (komentáře "až budu velký, taky si takový pořídím..." jsou docela časté). I když my, ostřílení testeři PCtuningu jsme viděli stejně dobré (ne-li lepší) "kousky" jiných výrobců (výzva: dodavatelé! ...očekáváme vaši intenzívní inzerci ;-), musím říci že plochoň LG patří jistě do dnešní TOP třídy. P.S. Co myslíte - dá se na ploché obrazovce hrát minikulečník? Čtěte dál...

Kapitoly článku

Testování monitorů je velice ošemetná věc - to nejdůležitější, kvalita obrazu a ergonomie ovládaní se dá jen velmi obtížně měřit. Ano existují, i exaktní způsoby měření luminance, kontrastu a konvergence. Je ale kuriózní, že se tyto vědecké postupy velmi často neshodují s důležitějšími názory lidské obsluhy (zme lidi, nejsme stroje!).

V této situaci se jeví jako jedná schůdné řešení provádění praktických testů jednotlivých monitorů našimi maličkostmi a širším okruhem spřátelených nezaujatých osob. Prostě je zapojíme ke svým "kompům" a spustíme sestavu testovacích aplikací a kontrolních obrazů, posléze je potrápíme různými obnovovacími frekvencemi a pak shrneme snadnost nastavování jednotlivých parametrů.

LG Flatron 795FT plus

LG Flatron 795FT plus je 17" monitorem "střední / vyšší třídy" korejské firmy LG Electronics vybaveným ultra plochou firemní obrazovkou nové generace nazývanou obchodně Flatron. Monitor plně vyhovuje švédské ekologicko - ekonomické normě TCO 99.
Pozn.:Se stejnou obrazovkou se ještě vyrábí méně vybavený bratranec - typ Flatron 775FT.

Nejdříve s podívejme na "papírové" parametry:

Obrazovka:

  • úhlopříčka 17" (16.02 viditelná), ultraplochá, dynamické ostření, typ Flatron
  • 0.24mm Slot Pitch (štěrbinová obrazovka), 90 degree deflection
  • antireflexní filtr W-ARAS - (Wide-Anti Reflective Anti Static Coating)

Frekvence:

  • 30-96kHz horizontální, 50-160Hz vertikální, 1600 x 1200 @ 75Hz

Hmotnost

  • 21.0 kg

Spotřeba energie

  • Maximum: 130 W, Stand-by: 15 W, Off: 3 W

Jedná se o parametry odpovídající dané třídě monitoru. Pro přehled ještě uvedu maximální obnovovací frekvence pro více praktická rozlišení:

  • 1280 x 1024 @ 90 Hz

  • 1024 x 768 @120 Hz

  • 800 x 600 @ 150 Hz

  • 640 x 480 @160 Hz

Témata článku: Internet, Programování, LG, Špatná podmínka, Viditelné světlo, Dobrý dojem, Obnovovací frekvence, Joystick, Scanner, Menu, Dojem, Natural, PS 2, Špatné rozlišení, Kompletní klávesnice, Celá obrazovka, Sluneční světlo, Bílá elektronika, Praktická elektronika, Praktická elektronika 2016, Flat, Obraz, Screen, Kancelářské stoly, Čelní stěna

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů