Bezdrátové nabíjení

Plně nabitý telefon za 19 minut. Xiaomi ukázalo bezdrátové nabíjení výkonem 80 W

Čínský výrobce elektroniky Xiaomi předvedl možnosti bezdrátového nabíjení. Upravený telefon Xiaomi Mi 10 Pro nabíjel bezdrátovou nabíječkou s výkonem 80 W. Baterie s kapacitou 4000 mAh byla plně dobita za 19 minut. 

Jedná se o prototyp a takto upravený telefon nebude možné koupit. Je to však ukázka možného a v budoucnu se můžeme podobného řešení dočkat. Je to také připomenutí skutečnosti, že bezdrátově by bylo možné dobíjet i notebooky. Prototypy na toto téma už jsme viděli před několika lety, ale do praxe se zatím nedostal žádný. 

Pro srovnání - aktuální bezdrátové nabíječky mívají běžně 10 W, výjimečně lze narazit na 15 nebo 20 W. Problém však často bývá z účinností přenosu, která bývá znatelně zmenšená, pokud k sobě nejsou nabíječka a koncové zařízení umístěné přesně. Tento problém by mohly vyřešit systémy podobné novému MagSafu od Applu, kdy se o správné umístění postarají magnety. 

Diskuze (48) Další článek: Elon Musk ukázal spodní část prototypu připravované kosmické lodi Starship

Témata článku: Apple, Mobility, Mobilní telefon, Xiaomi, Bezdrátové nabíjení, Nabíječka, Elektronika, Výkon, Telefon, Minuta


Určitě si přečtěte

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 95


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu