Baterie | Elektromobilita

Plná baterie za půl minuty. Gogoro rozjíždí výměnu akumulátorů v malých motorkách

Nabíjení trvá, a tak různé firmy přemýšlely a přemýšlí o rychlé výměně baterií. U aut se to nepovedlo ani Elonu Muskovi, ale v menším (pro skůtry a malé motocykly) tento koncept rozjíždí taiwanská firma Gogoro.

Pilotní projekt se má do konce roku rozjet v nejlidnatějším městě čínské provincie Če-ťiang 200 km jihojihozápadně od Šanghaje. Ze začátku bude po městě 80 stojanů, v roce 2022 se má systém rozšířit do dalších měst. Stačí přijet, identifikovat se pomocí mobilu, vzít si nabitý bateriový blok a místo něj vložit vybitý.

Pro Gogoro je vývoj takové platformy logický, vyrábí totiž vlastní řadu elektrických Smartscooterů a své inovace nabízí výrobců, jako jsou Hero, Yamaha, Aeonmotor, PGO, eReady a eMOVING adal. Cílení na Čínu je logické, je to největší trh světa zaměřený na udržitelnou městskou mobilitu, elektrická vozítka zde využívá na 300 milionů obyvatel.

Takhle Gogoro představuje svůj nový systém:

Via Gogoro.com

Diskuze (15) Další článek: Jak sdílet svou geografickou polohu v reálném čase. Aplikace, platformy, výhody, nevýhody

Témata článku: Baterie, Čína, Elektromobilita, Výměna, Šanghaj, Yamaha, Půl minuty, Gogoro, Akumulátor, Motorka, Pilotní projekt, Hero, MotocyklVybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android