Hudba, filmy, seriály | Reklama

Plex nabízí streamované filmy, seriály a dokumenty zdarma. Bude však zobrazovat reklamy

Plex oznámil spuštění bezplatné služby pro streamování filmů, televizních seriálů a dokumentů. V jeho nabídce najdete snímky od významných studií, jako jsou MGM či Warner Bros, ale i menších nezávislých producentů. Uživatelé se však musí smířit s „nepřeskočitelnými“ reklamami, které budou zobrazovány před a během přehrávání.

Hned na začátek musíme uvést důležitý fakt: ačkoli je bezplatný Plex k dispozici i v Česku, nabízená videa nemají český dabing ani titulky. Pokud ale ovládáte angličtinu, určitě si přijdete na své – v seznamu najdete tisíce titulů, počínaje filmy, přes seriály a hudební dokumenty, až po muzikály a další žánry. Mezi filmy ale pochopitelně nečekejte nějaké „áčkové“ hity, takové by jen reklama nezaplatila, a tak zůstávají za branami placených videoslužeb. Plex se ale může stát náhradou či doplňkem běžného televizního vysílání pro nenáročné diváky. 

Bezplatný Plex téměř po celém světě

„Ode dneška bude Plex poskytovat více obsahu v mnoha zemích než jakákoli jiná bezplatná streamovací služba,“ uvádí provozovatel v příspěvku na blogu. Obsah je streamován v rozlišení 1080p a jednou z výhod služby je synchronizace mezi zařízeními. Můžete tak například zhlédnout první část videa na tabletu a poté pokračovat na počítači tam, kde jste skončili.

Firma deklaruje, že chce nabídnout co nejvíce zábavy ve vysoké kvalitě, avšak ve srovnání s kabelovými televizemi míní svým klientům zobrazovat pouze třetinu reklam. Do budoucna chystá další vylepšení, jako je podpora cizojazyčných titulků či seznam zhlédnutých položek.

Ačkoliv existuje spousta podobných služeb, Plex je jedinečný svou širokou dostupností. Na rozdíl od řady konkurentů nabízí většinu svého obsahu v přibližně 220 zemích po celém světě. Díky tomu se stává největší platformou pro streamovaná videa podporovanou reklamami – pokud tedy nepočítáme YouTube, kde obsah vytvářejí uživatelé.

Jak na bezplatný Plex?

Chcete-li vyzkoušet, co bezplatný Plex nabízí, stačí otevřít úvodní stránku a zde klepnout na tlačítko Sign up. Následně si založíte účet, ke kterému se budete přihlašovat e-mailovou adresou a heslem, účtem Google nebo účtem Facebooku.

Po úspěšné registraci se ocitnete v uživatelském rozhraní, kde jsou zobrazeny nejoblíbenější a doporučené filmy. K dispozici je postranní nabídka, přes kterou můžete přepínat mezi kategoriemi, a samozřejmě nechybí vyhledávání.

U jednotlivých titulů jsou kromě náhledového obrázku informace o délce, kvalitě videa, dostupných zvukových stopách a titulcích. Klepnutím na náhled spustíte přehrávání v přehrávači, disponujícím všemi obvyklými funkcemi, včetně posunu v čase nebo vytváření seznamů.

Bezplatný tarif nevyžaduje po uživateli žádné závazky – nebudete tak muset zadávat osobní údaje ani číslo platební karty. Plex hodlá vydělávat na reklamách, které přehrává před zahájením přehrávání a během několika „reklamních pauz“.

Diskuze (7) Další článek: Intel sehnal další silné partnery na vývoj „umělého mozku“. Staví počítač se 100 miliony neuronů

Témata článku: Google, Facebook, YouTube, Netflix, Televize, Apple TV, Hudba, filmy, seriály, Reklama, Titulky, Warner Bros, Dabing, Uživatelé, Dokument, Česká republika, Obsah, Přehrávání, Bude, Film, Řek, Seriál


Určitě si přečtěte

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5