Herní konzole | Sony | Playstation 5

PlayStation 5 je obrovský. Bude jednou z největších konzolí historie

Minulý týden odhalená podoba PlayStationu 5 vyvolala rozruch. Nejen díky odvážnému designu, který oproti strohé krabici Xbox Series X, působí hodně futuristicky, ale také velikosti zařízení. Sony sice zatím neposkytlo přesné specifikace, a neznáme tedy ani rozměry konzole, ale nadšenci na internetu již přinesli přehledná srovnání.

Redditor GREBO7 ukázal PlayStation 5 vedle Xboxu Series X a dvou předchozích generací obou konzolí včetně jejich Slim revizí. PS5 ční nade všemi. Jako reference při srovnání posloužily konektory USB a štěrbiny pro vkládání disků.

Klepněte pro větší obrázek
Srovnání velikostí posledních generací konzolí od Sony a Microsoftu (zdroj: GREBO7)

Podle mých výpočtů by konzole na výšku měla mít zhruba 370 mm, případně 384 mm, pokud započítáme i podstavec. V nejužším místě má 66 mm, nahoře u „límce“ to vychází na 89 mm, dole pak na 77 mm (Digital Edition) a 94 mm (Blu-ray). Hloubku si odhadnout netroufnu. Sony zatím neukázalo kolmý boční záběr a z těch šikmých perspektiv nepůjde zrovna snadno spočítat, protože konzole se nedrží pravých úhlů, ale má spoustu kudrlinek.

Vezmeme-li nejdelší rozměr včetně podstavy (tedy 384 mm), skutečně půjde o jednu z největších konzolí historie. Atari 5200 z roku 1984 byla široká 381 mm. Pioneer LaserActive z roku 1993 měla až 432 mm, protože se do ní hry vkládaly na Laserdiscích, což byly kotouče s průměrem 30 cm. Nutno podotknout, že podoba PS5 ještě nemusí být finální. Sony na zatím zveřejněných fotografiích píše, že „výsledný design se může změnit bez předchozího upozornění“.

Diskuze (14) Další článek: Facebook odmítá platit za odkazy na zprávy a vzkazuje médiím v Austrálii: „Nepotřebujeme vás.“

Témata článku: Microsoft, Internet, Herní konzole, Sony, Hry, PlayStation, Playstation 5, Xbox Series X, Slim, Bude, Digital Edition, HIS, Srovnání, Konzole, Herní konzole na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Konec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Skenujte telefonem. Podívejte se, co všechno umí bezplatná aplikace Microsoft Lens

Aplikací pro skenování dokumentů je celá řada, nicméně Lens od Microsoftu těží z napojení na OneDrive nebo možností přímého exportu do Wordu.

Jakub Michlovský
NávodyMobilní aplikaceMicrosoft
Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

Tuto českou základnu plnou satelitů nesmíte vidět. V Mapy.cz je každá anténa pečlivě vyretušovaná

** Zapomeňte na rozčtverečkovaná místa, kterých si každý všimne ** Mapy.cz musely dokonale zakrýt desítky parabol ** Základnou se přitom na webu chlubí i její majitel. Kocourkov

Jakub Čížek
ČeskoMapy.czMapy