Hry | Články z Computeru | Playstation | Xbox | Xbox Series X

PlayStation 5 a Xbox Series X: Co přinesou herní konzole nové generace

Nové konzole přinesou zcela nové možnosti pro vývojáře, jimž se otevřou díky novému hardwaru. Nepůjde jen o lepší grafiku a rychlejší procesor, nová generace her bude revoluční. Dočkáme se na podzim.

Po sedmi letech tady opět máme speciální rok pro všechny hráče – na trh budou uvedeny nové herní konzole od velké dvojky: Sony a Microsoftu. Na podzim se tak na trh dostane PlayStation 5Xbox Series X. Díky oficiálním informacím i spekulacím z důvěryhodných zdrojů již toho o obou herních systémech víme hodně.

Zatímco při uvádění předchůdců v roce 2013 přišla skepse ještě před představením ze strany vývojářů, nyní sledujeme opatrné, i když dobře patrné nadšení. Změny, kterých se totiž především hardware herních konzolí dočká, bude značný a nabídne nové možnosti pro vývojáře.

Zatímco Microsoft se již v polovině března pochlubil takřka kompletní specifikací Xboxu včetně vzhledu a přepracovaného gamepadu, Sony je tajuplnější a design konzole zatím neodhalilo (ale možná se dočkáme již dnes večer). Ovšem o hardwaru už víme docela dost, stejně tak o směřování obou ekosystémů. Můžeme se tedy pustit do srovnání, co nás v nové generaci herních konzolí čeká.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Microsoft, Herní konzole, AMD, Hry, SSD, Úložiště, Články z Computeru, Sony, Playstation, Xbox, Xbox Series X, Playstation 5, Xbox One, Xbox Game Pass, DualSense, Seagate, Xbox Series, GPU, Velocity Architecture, Konzole, Vývojář, Procesor, SMT


Určitě si přečtěte

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 122


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize