Android | Sony | Playstation

PlayStation 4 končí s exkluzivitou. Přes Remote Play si už zahrajete na jakémkoliv telefonu s Androidem

Sony nabízí možnost streamování her do mobilních telefonů již několik let, v rámci Androidu ale byla funkce dostupná pouze pro vlastní telefony Xperia. Nyní ale firma Remote Play pro PlayStation 4 vypouští pro všechny.

Skrze funkci Remote Play je možné streamovat obraz z vašeho PlayStationu 4 na mobilní zařízení i počítače. Díky tomu u ní nemusíte být fyzicky, abyste si zahráli hru – přenos probíhá oboustranně a vše ovládáte na zařízení, kde máte obraz. U počítačů Sony podporuje jak Windows, tak i macOS, k němu si jen musíte drátem připojit ovladač Dualshock 4. Vše přitom nemusí být na stejné síti, nutností je ale dostatečně rychlý internet – Sony zmiňuje alespoň 5 Mbit/s pro stahování i nahrávání.

U mobilních telefonů se vše řeší bezdrátově, podporovány jsou iPhony a iPady běžící alespoň na systému iOS alespoň ve verzi 12.1. Zde mohou být podporovány i některé ovladače třetích stran. U Androidu ale doposud platilo omezení pouze na vlastní telefony Sony Xperia. To se nyní ruší a Remote Play je dostupný na jakémkoliv zařízení alespoň s Androidem 5.0. Vše má přijít v rámci softwarové aktualizace v průběhu tohoto týdne.

Xperie netáhnou a blíží se Stadia

Důvodů pro tento krok přitom může být několik. Mobilní divizi Sony se příliš nedaří a prodává stále méně a méně telefonů, funkci tak využije mnohem méně zákazníků a není příliš pravděpodobné, že by byla lákadlem pro nákupu právě Xperií. Navíc Microsoft i Google chystají nové streamovací služby a tak je logické, že Sony se bude snažit zaujmout i zde.

Google Stadia není přímou konkurencí – Google bude streamovat za poplatek hry z vlastních serverů, takže nevyžaduje od vás koupi hardwaru, pouze služby (a případně i hry) samotné. Proti tomu má Sony vlastní PlayStation Now pro počítače a konzole, Remote Play ale může být dostatečným (a hlavně cenově dostupným – nabízí se zdarma) řešením pro ty, kteří již zařízení zakoupené mají a pouze chtějí hrát mimo domov či v jiné místnosti, kde konzoli mají.

Jaké jsou očekávané hry na PlayStation pro tento rok?

Zdroj: The Verge

Diskuze (12) Další článek: Astronomové použili záhadné rádiové záblesky k výzkumu galaktického hala

Témata článku: Microsoft, Google, Mobilní aplikace, Windows, Android, iPhone, Mobilní telefon, iPad, Herní konzole, Sony, Playstation, Xperia, The Verge, Zařízení, Exkluzivita, Remote play, Telefon, Ovladač, Sony Xperia


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 26

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF