Android | Playstation | Sony

PlayStation 4 končí s exkluzivitou. Přes Remote Play si už zahrajete na jakémkoliv telefonu s Androidem

Sony nabízí možnost streamování her do mobilních telefonů již několik let, v rámci Androidu ale byla funkce dostupná pouze pro vlastní telefony Xperia. Nyní ale firma Remote Play pro PlayStation 4 vypouští pro všechny.

Skrze funkci Remote Play je možné streamovat obraz z vašeho PlayStationu 4 na mobilní zařízení i počítače. Díky tomu u ní nemusíte být fyzicky, abyste si zahráli hru – přenos probíhá oboustranně a vše ovládáte na zařízení, kde máte obraz. U počítačů Sony podporuje jak Windows, tak i macOS, k němu si jen musíte drátem připojit ovladač Dualshock 4. Vše přitom nemusí být na stejné síti, nutností je ale dostatečně rychlý internet – Sony zmiňuje alespoň 5 Mbit/s pro stahování i nahrávání.

U mobilních telefonů se vše řeší bezdrátově, podporovány jsou iPhony a iPady běžící alespoň na systému iOS alespoň ve verzi 12.1. Zde mohou být podporovány i některé ovladače třetích stran. U Androidu ale doposud platilo omezení pouze na vlastní telefony Sony Xperia. To se nyní ruší a Remote Play je dostupný na jakémkoliv zařízení alespoň s Androidem 5.0. Vše má přijít v rámci softwarové aktualizace v průběhu tohoto týdne.

Xperie netáhnou a blíží se Stadia

Důvodů pro tento krok přitom může být několik. Mobilní divizi Sony se příliš nedaří a prodává stále méně a méně telefonů, funkci tak využije mnohem méně zákazníků a není příliš pravděpodobné, že by byla lákadlem pro nákupu právě Xperií. Navíc Microsoft i Google chystají nové streamovací služby a tak je logické, že Sony se bude snažit zaujmout i zde.

Google Stadia není přímou konkurencí – Google bude streamovat za poplatek hry z vlastních serverů, takže nevyžaduje od vás koupi hardwaru, pouze služby (a případně i hry) samotné. Proti tomu má Sony vlastní PlayStation Now pro počítače a konzole, Remote Play ale může být dostatečným (a hlavně cenově dostupným – nabízí se zdarma) řešením pro ty, kteří již zařízení zakoupené mají a pouze chtějí hrát mimo domov či v jiné místnosti, kde konzoli mají.

Jaké jsou očekávané hry na PlayStation pro tento rok?

Zdroj: The Verge

Diskuze (10) Další článek: Astronomové použili záhadné rádiové záblesky k výzkumu galaktického hala

Témata článku: Microsoft, Google, Herní konzole, Windows, Android, Mobilní aplikace, iPhone, iPad, Playstation, Mobilní telefon, Sony, Google Stadia, Xperia, Sony Xperia, Remote play, Telefon, Zařízení, Jak, The Verge, Exkluzivita, Ovladač, DualShock


Určitě si přečtěte

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

Je lepší hrát na PC, či na konzolích? Nebo jsou i jiné možnosti?

** Jaké jsou výhody a nevýhody hraní na počítači? ** Co mají společného a v čem se liší Xbox One, PS4 a Switch? ** Na čem hrát, když nemáte výkonné PC ani konzoli?

Lukáš Václavík | 124

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 158

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 60


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11