Playstation 2 – více než jen hračka

Po měsících čekání představila Sony nový model své veleúspěšné konzole PlayStation.
Po měsících čekání představila Sony nový model své veleúspěšné konzole PlayStation. Ta, na rozdíl od svého předchůdce, je už více než jen herní stroj. Původní, kapacitou již nevyhovující, CD-ROM byl nahrazen DVD. Případný dekompresní modul MPEG2 tak zajistí přehráváni DVD videa.Uvažuje se o připojení k Internetu pomocí vestavěného modemu. Zda bude takto možno využívat všechny služby Internetu, nebo bude Internet používán jen jako prostředník pro hraní síťových her, zatím nebylo určeno. Problém by mohl nastat s klávesnicí, která zcela jistě nebude standardně s přístrojem dodávána. Vzhledem k USB rozhraní, kterým bude Playstation disponovat, je však možnost jejího připojení více než pravděpodobná. U přístroje je zaručena zpětná kompatibilita s původní verzí. Co nás ale u tohoto hardware zajímá nejvíce je výkon a ten, jak nasvědčují parametry přístroje, bude velmi slušný.

Parametry:

CPU 128 bit
Pracovní frekvence 300MHz
Floating point 6.2 GFLOPS
3D CG geom. Transform. 66 mil. polygonů /s
Systémová paměť 32 MB Rambus DRAM
Propustnost paměti 3.2 GB/s
Frekvence 3D čipu 150Mhz
Max. počet polygonů 75 mil./s
RGB:Alpha:Z-buffer 24:8:32
Zvuk ADPCM:48 kanálů
Frekvence 44.1 KHz nebo 48 KHz
I/O PC-CARD, IEEE1394, USB
Disk DVD
Odhadovaný výkon CPU v herních aplikacích je daleko za možnostmi konkurence - až 3x vyšší než Pentium III. 3D výkon je také nesrovnatelně vyšší než má kterákoliv karta od 3Dfx. To umožní tvůrcum počítačových her modelovat okolní svět ve zcela nové kvalitě, nesrovnatelné se současnou produkcí.

Playstation 2 se začne prodávat v Japonsku v prosinci letošního roku, zbytek světa si bude muset počkat, jak se už ostatně u Sony stalo tradicí, nejméně další rok. Cena přístroje by se měla pohybovat kolem 400 USD (původní Playstation začal na 300 USD) a postupně klesat na přijatelnější úrovně.

Váš názor Další článek: Inprise Application Server na scéně

Témata článku: Hardware, Internet, Herní konzole, Playstation, Hračka, Pravděpodobný parametr, Hračky, Původní klávesnice, Playstation 3, Polygon, Sony Playstation 3, Playstation 2, Playstation 4, Floating, Více, Sony Playstation, Systémová paměť, Okolní svět

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů