Microsoft | Bezpečnost | Antivirus | Windows Defender

Platíte si Microsoft 365? Nový Defender ochrání všechny vaše počítače i mobily v celé rodině

Microsoft teď má dva spotřebitelské Defendery, což bude skoro určitě matoucí. Tak si to vyjasněme. Microsoft Defender platí za ochranu proti virům a jiné digitální havěti, která je roky integrovaná přímo ve Windows. Tuhle ochranu má tedy každý počítač s Windows aktivní od dokončení instalace operačního systému.

Postupně se antivir tak integroval do systému, že už svým způsobem ztratil identitu. Z uživatelského hlediska je ochrana proti malwaru součástí panelu Zabezpečení Windows a se samotným názvem Microsoft Defender se setkáte sporadicky. Nejvíce na očích je ve Windows 10 příkaz ke kontrole souboru v kontextové nabídce, ve Windows 11 už ale příkaz v novém typu kontextové nabídky nefiguruje.

Od podzimu se chystala samostatná služba se stejným názvem, tj. Microsoft Defender. Konečně je venku, tak si ji můžeme přiblížit, v případě zájmu si ji sami vyzkoušejte. Klienty najdete ve Storu a v katalozích Google Play a App Store. Vyšla i varianta pro macOS, rozcestník pro stažení se nachází na oficiálním webu. Novinka je k dispozici abonentům a abonentkám Microsoft 365.

Různé funkce na různých platformách

Ve Windows prakticky plní pouze informačního a správcovského střediska pro vaše zařízení, protože antivirová ochrana je v systému už integrovaná. Nový Microsoft Defender vám tedy řekne, v jakém stavu je váš počítač (sleduje i antiviry od třetích stran), ale i další vaše připojená zařízení. Jako zajímavější se profiluje použití v rodinách, kde jako rodiče máte dohled nad přístroji svých dětí.

Aplikace na tradičních počítačích navíc dává rady ohledně zabezpečení. Na AndroidumacOS se pak oproti zbývajícím platformám dočkáte aktivní ochrany proti malwaru. Pokud máte smartphone s Androidem, očekávejte poněkud složitější kolečko při nastavování, protože aplikaci udělíte řadu oprávnění, tak to v podobných případech bývá.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Přímo v aplikaci zahájíte proces připojení dalšího stroje do vaší sledovací sítě tak, že se na dané zařízení pošle odkaz pro stažení. Na mobilech si nicméně detaily o jiných zařízeních nezobrazíte, podrobnější informace o stavu ochrany a případných incidentech se dostávají jen v klientu pro Windows – a pravděpodobně macOS, který nemám možnost vyzkoušet.

Nový Defender tedy doplňuje stávající Defender, který je součástí Windows. Cílí na ty z vás, kteří chtějí na jednom místě sledovat stav všech svých počítačů, mobilů nebo tabletů. Stejně tak se může hodit těm, kteří mají děti. Současně platí, že nový Defender přináší ochranu proti digitální havěti na platformy, kde v základu žádná ochrana není, tj. Android a macOS.

Vývoj teprve začíná

Časem se Defender naučí další kousky. Microsoft láká na ochranu přístroje proti krádeži a blíže nespecifikované zabezpečení připojení. Tím by Redmondští mohli myslet VPN.

Zdroje: Microsoft Security Blog | Microsoft Defender pro jednotlivce / Microsoft 365

Diskuze (7) Další článek: Komunita si žádala, Microsoft dodal. Otevřené stránky v Edgi zavřete dvojklikem

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Bezpečnost, Android, macOS, Windows 10, iOS, Windows 11, Malware, Antivirus, VPN, App Store, Windows Defender, Defender, Ochrana, Mobil, Počítač, Microsoft Defender, Rodina, Store, Microsoft Security Blog, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

Jak „vykrást“ jakýkoliv web. Vyzkoušíme si to na Doprácenakole.cz

** Mnohé webové služby nabízejí API pro vývojáře ** Většina ale nic takového nemá ** Jak strojově vytáhnout prakticky cokoliv z libovolného webu

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování