AMD | Grafické karty | Radeon VII

Planý poplach: Radeonů VII bude dost a vedle referenčního modelu se hned objeví i další provedení

Z kraje tohoto roku přineslo několik světových magazínu informaci o tom, že Radeon VII bude zpočátku dostupný jen ve velmi malém počtu 5000 kusů a pouze v referenčním provedení. Část této zprávy později dementovalo samotné vedení AMD a prozradilo, že v den uvedení nového Radeonu VII na trh má připraveno 20 000 karet a dalších 40 000 by jich mělo dorazit v druhé vlně. Nyní společnost Powercolor vyvrátila i druhou část původního tvrzení – karty budou dostupné i v nereferenčním provedení.

Powercolor dodá vedle referenčního modelu na trh ještě model RedDragon a RedDevil. Oba modely budou dostupné zároveň i v provedení „OC“, to znamená, že budou přetaktované již z výroby. Celkem tedy tento výrobce uvede na trh pět modelů Radeonu VII. Je jisté, že ostatní výrobci se také brzy pochlubí svými nereferenčními modely a bude z čeho vybírat.

Karta by se měla začít prodávat 7. února a dostanete k ní zdarma tři plné hry: Devil May Cry 5, Resident Evil 2 a The Division 2.

Zdroj: TechpowerUP

Diskuze (18) Další článek: Příběh velkých mobilních nadějí a zmaru končí. Microsoft ukončí podporu mobilních Windows

Témata článku: Hardware, AMD, Grafické karty, Vega, Radeon VII, PowerColor, Poplach, Provedení, Trh, Planý poplach, Model, Karta, Devil May Cry

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk