Čtečka | Tablety | E-ink

PineNote nás zkusí přesvědčit, že potřebujeme tablet s e-inkem a extrémní výdrží

Společnost PINE Microsystems, která mimo jiné stojí i za jednoduchým minipočítačem na destičce – Quartz64 – nyní představila nový produkt postavený na stejné platformě: PineNote.

Je to 10,3" tablet s jednoduchým a extrémně úsporným e-ink (elektronický inkoust), který je schopný zobrazit 16 úrovní šedi. Panel má slušné rozlišení 1 404 × 1 872 bodů, což vychází na jemnost 227 ppi. Pro použití v noci je k dispozici nasvícení s regulací intenzity. Tablet je tenký kouhých 7 mm.

Nejedná se přitom pouze o jednoduchou čtečku, ale díky podpoře dotyku a stylusu se bude jednat o interaktivní tablet, do kterého bude možné třeba si i zapisovat poznámky. Hardware běží na čtyřjádrovém procesoru Rockchip RK3566 (Arm Cortex A55) s frekvencí 1,8 GHz a s grafickým čipem Mali G52.

Současný vývojářský prototyp, který bude dostupný v omezeném množství, má slot PCI Express x4 nebo M.2 (obojí PCI Express 2.0) a lze ho osadit až 8 GB operační paměti LPDDR4. Vnitřní úložiště eMMC může mít kapacitu až 128 GB. Výbava zahrnuje Wi-Fi 5, Bluetooth 5, stereo reproduktory a čtyři mikrofony. Baterie Li-Pol má kapacitu 4 000 mAh a pro nabíjení je připraven port USB-C.

PineNote by se měl začít prodávat koncem letošního roku za 399 dolarů, tedy asi 11 tisíc korun. Půjde ale stále ještě o vývojářskou verzi, která nebude mít žádné aplikace a nejspíše ani grafické rozhraní. Na začátku si tak bude muset komunita vývojářů vše naprogramovat.

Diskuze (17) Další článek: Japonsko ve vesmíru úspěšně otestovalo nový typ motoru. Využívá řízené výbuchy

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,