Brýle | Virtuální realita

Pimax ohromí novými VR brýlemi. Lákají na rozlišení 12K a 11 kamer snímajících i tvář a tělo

Čínský Pimax chystá na příští rok své zatím nejpokročilejší brýle pro virtuální realitu. Firma o nich nedávno promluvila na vlastní konferenci Frontier, kde uvedla i několik technických detailů.

Ponesou název Reality 12K QLED. Rozlišení 12K v případě Pimaxu znamená, že jde o dvakrát 6K (stávající 8K = 2 × 4K). A 6K si Číňané podle našich propočtů představují jako 6080 × 3420 px,.takovou porci bodů dostane na talíři každé oko zvlášť. Firma mluví až o 200Hz frekvenci, což je při daném rozlišení až absurdně moc.

Jako panely chce Pimax využít LCD s Mini LED podsvícením s 5000 zónami a kvantovými tečkami. Půjde o 5,5" obrazovky s 1200 ppi, které díky fresnelovým a asférickým čočkám pokryjí zorný úhel až 200° v horizontálním a 135° ve vertikálním směru. Nechybí ani automatické nastavení IPD v rozsahu 57 až 72 mm.

Pimax v souvislosti s novými brýlemi mluví o VR 3.0 a vstupu do metavesmíru, jak už jej plánuje například Facebook. Brýle totiž mají do virtuální reality poprvé přenést i emoce a pohyby těla. K tomu mají Reality 12K QLED hned 11 kamer. Čtyři slouží pro orientaci v prostoru, dvě snímají oči (dodává je Tobii), dvě tvář, jedna ústa a poslední dvojice kouká dolů na tělo.

Brýle mají díky čipsetu Snapdragon XR2 a vyměnitelnému 6000mAh akumulátoru fungovat i samostatně, avšak v omezené výstupní kvalitě (8K, 120 Hz, 150° × 135°). Plný potenciál využijí až při připojení optickým kabelem (spojuje signály dvou DP 1.4 a USB 3.2) k počítači, volitelně to půjde o bezdrátově přes WiGig nebo Wi-Fi 6.

Pimax Reality 12K QLED mají přijít na trh až v posledním čtvrtletí roku 2022. Výrobce už oznámil i cenu, ta má začínat na 2399 dolarech. Příplatky budou za lepší výbavu a dodatečné moduly, Pimax je otevřený i doplňkům třetích stran. Zajímavé je, že kdo si koupí některé z brýlí Pimaxu už nyní, při upgradu na nový model mu firma vezme ty staré na protiúčet a sleva bude odpovídat původní ceně.

Diskuze (11) Další článek: Uber trápí, jak jeho cesty zdražily. Vrací proto do hry sdílení jízd s cizími lidmi

Témata článku: Hardware, Facebook, Kamera, Wi-Fi, Brýle, Virtuální realita, Tělo, Konference, Snapdragon, Mini LED, Pimax, Frontier, Rozlišení, Tobii, Tvář, Digitální kamery na Heureka.czTohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Procesory Intel Core 12. generace v testech. Intel opět získal herní trůn

Procesory Intel Core 12. generace v testech. Intel opět získal herní trůn

** Intel představil novou generaci desktopových procesorů Alder Lake-S ** K dispozici jsou podrobné zahraniční testy ** Intel dobyl herní trůn, pokud vám tedy stačí Full HD

Karel Javůrek
ProcesoryTestyIntel
Den D je tady, dnes vyšly Windows 11. Jak stáhnout instalační ISO?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft