Virtuální realita | Brýle

Pimax ohromí novými VR brýlemi. Lákají na rozlišení 12K a 11 kamer snímajících i tvář a tělo

Čínský Pimax chystá na příští rok své zatím nejpokročilejší brýle pro virtuální realitu. Firma o nich nedávno promluvila na vlastní konferenci Frontier, kde uvedla i několik technických detailů.

Ponesou název Reality 12K QLED. Rozlišení 12K v případě Pimaxu znamená, že jde o dvakrát 6K (stávající 8K = 2 × 4K). A 6K si Číňané podle našich propočtů představují jako 6080 × 3420 px,.takovou porci bodů dostane na talíři každé oko zvlášť. Firma mluví až o 200Hz frekvenci, což je při daném rozlišení až absurdně moc.

Jako panely chce Pimax využít LCD s Mini LED podsvícením s 5000 zónami a kvantovými tečkami. Půjde o 5,5" obrazovky s 1200 ppi, které díky fresnelovým a asférickým čočkám pokryjí zorný úhel až 200° v horizontálním a 135° ve vertikálním směru. Nechybí ani automatické nastavení IPD v rozsahu 57 až 72 mm.

Pimax v souvislosti s novými brýlemi mluví o VR 3.0 a vstupu do metavesmíru, jak už jej plánuje například Facebook. Brýle totiž mají do virtuální reality poprvé přenést i emoce a pohyby těla. K tomu mají Reality 12K QLED hned 11 kamer. Čtyři slouží pro orientaci v prostoru, dvě snímají oči (dodává je Tobii), dvě tvář, jedna ústa a poslední dvojice kouká dolů na tělo.

Brýle mají díky čipsetu Snapdragon XR2 a vyměnitelnému 6000mAh akumulátoru fungovat i samostatně, avšak v omezené výstupní kvalitě (8K, 120 Hz, 150° × 135°). Plný potenciál využijí až při připojení optickým kabelem (spojuje signály dvou DP 1.4 a USB 3.2) k počítači, volitelně to půjde o bezdrátově přes WiGig nebo Wi-Fi 6.

Pimax Reality 12K QLED mají přijít na trh až v posledním čtvrtletí roku 2022. Výrobce už oznámil i cenu, ta má začínat na 2399 dolarech. Příplatky budou za lepší výbavu a dodatečné moduly, Pimax je otevřený i doplňkům třetích stran. Zajímavé je, že kdo si koupí některé z brýlí Pimaxu už nyní, při upgradu na nový model mu firma vezme ty staré na protiúčet a sleva bude odpovídat původní ceně.

Diskuze (11) Další článek: Uber trápí, jak jeho cesty zdražily. Vrací proto do hry sdílení jízd s cizími lidmi

Témata článku: Facebook, Hardware, Wi-Fi, Virtuální realita, Kamera, Tělo, Konference, Brýle, Snapdragon, Mini LED, Rozlišení, Tobii, Frontier, Pimax, Tvář, Digitální kamery na Heureka.czPitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Recenze zesilovače PrimaLuna EVO 300 Hybrid. Poctivý a přirozený zvuk s dotekem elektronek

Recenze zesilovače PrimaLuna EVO 300 Hybrid. Poctivý a přirozený zvuk s dotekem elektronek

Čekáte-li od svého zesilovače díky elektronkám automaticky barevnost, sytost a šťavnatost, sáhněte spíše po klasické firemní sérii, pokud ale chcete poctivý a přirozeně hrající zesilovač, smočte ucho v tom, jak hraje EVO 300 Hybrid.

Daniel Březina
Zesilovače
Srovnávací test bezdrátových setů klávesnice a myši

Srovnávací test bezdrátových setů klávesnice a myši

Kvalitní pracovní sadu myši a klávesnice, která funguje zcela bez drátu, můžete pořídit už za necelou tisícovku. Porovnali jsme osm modelů, které pokrývají kompletní cenové spektrum aktuálního trhu.

Stanislav Janů