To musi bejt masina. RPi hm. Vykon asi jako setobox od UPC
Základní verze bez disků tedy stojí v přepočtu cca 7500 Kč, zatímco např. Synology DS220+, je jen o stovku dražší. Srovnání těchto dvou NASů bych moc rád viděl.
asi tak, výběr NASu není jen o ceně nebo výkonu, ale hlavně o široké nabídce aplikací ...
Mno, pro mne je u NAS nejdulezitejsi spolehlivost, pocet slotu pro HDD, vykon a cena. Aplikace na NAS jsou uz jen takovy bonus. A stejne mi jich vetsina jede v dockeru. Pro tohle vazne nevim jaky use case bych pouzil. A to pouzivam 8 Synology NAS a 4 RPi - jedno dokonce i ted v campervanu s Homeassistant, ktery mi hlida vsechno od BMS, pres nabijecky, invertor, solar, svetla, kamery... 😀 Ale na to mi stacila stara 3B.
A kde je otestováno, jakou rychlostí data posílá a ukládá :-O ?
Niekde okolo 110MB/s da normalna malina, CM by mohol dat pripadne aj viac.
Názor byl 1× upraven, naposled 4. 10. 2023 10:07
Cekal jsem cca 1500,- a ono kraso 350 Euro bez disku. No mne omejou asi, lmao.
Já tu cenovou vraždu čekal. Jen jsem zahledl že je v tom Noctua a už mi to bylo jasné.
To je klasika u jakehokoliv vyrobku ktery vyuziva RaspberryPi. Vyrobci vyuzivaji faktu ze samotne RasPi je levne a kdyz uz ho lidi maji a zacnou premyslet o prislusenstvi, tak budou vice ochotni platit.
1500? Za to nekoupíš ani to samotné Raspberry pi 4 (pokud ho vůbec seženeš, protože dlouhodobě není)...
Vazne? Kupte v Australii, ja koupil RPi 5 4GB RAM za A$73 (1100 CZK) vcetne postovneho. Pred par mesici bylo za $80 (1200 czk), ted je pravda kolem A$100 (1500 CZK) . Rpi 4 4GB jsem kupoval snad za A$63 (960 CZK). Vse v poslednich 12 mesicich.
bez disků to stojí skoro tolik co nadupaný Synology DS220+ bez disků. To je fakt úlet pro opravdový "geeky" (kteří si ale něco podobnýho neuměj postavit sami)
Tak ono není úplně jak si to postavit sám.Raspberry s PCI-e je jedině Computer module. Na Compute module potřebujete základní desku. Koupit SATA řadič do PCI-e, napájet na desku ke Compute modulu... no nevím.Se Synology se to nedá srovnat v ničem. Synology je sestavené řešení HW+SW. Tohle je dodělej si sám podle svých představ.
Těžký to není, ale ta cena +- odpovídá malosériovce vyráběné na Západě.
Takový RPi NAS si dokážu postavit sám a mnohem levněji. Tohle je určeno pro začátečníky, kteří s RPi neumí nebo s ním právě začínají. Takovýmto uživatelům bych doporučil jednodušší řešení - "hotový" NAS Synology.
Jasně, Synology je pro lidi co se chtějí s RPi naučit jako dělaný... (facepalm)
A kde je řečeno, že PiBox je určen pro lidi, co se chtějí naučit s RPi?Je to dodáváno jako blackbox stejně jako ten Synology ...
" Tohle je určeno pro začátečníky, kteří s RPi neumí nebo s ním právě začínají. "A hned v další větě jim doporučí Synology. A ne, se synology se rpi učí blbě...
To je jako tvrdit, ze auto si kupuje clovek, co chce byt automechanik.
Ne, ze by to neslo, ale tahat z Raspberry Pi 4 PCI-e je dobra piplacka.A navrhnout si vlastni desku pro compute module taky neni na jeden vecer. Pricemz desky na trhu stoji podobne jako tohle.
No nevím. Výtek bych měl asi víc, ale u takového pidiservříku bych chtěl výšku 1U a přípravu na montáž do klasického racku.
jj, zrovna si něco takového sestavuju do plechové krabice od starého switche, vleze se to tam i s 3.5" disky...
319 eur bez diskov ? Ved to cinske x86_64 vyjdu ovela lacnejsie (topton/qotom/kingnovy)
Zajímavé. Ale proč je omezená maximální kapacita na 16TB?
Protože součástí je nějaký modul , který může mít 100+1 omezení a kompatility a to jak datové tak napájecí. K Malině připojíte žádný normální disk napřímo. USB a GPIO, SDkarta.
A PCI-e, kvuli kteremu je prave patrne vyuzity compute module.
Omezení kapacity vyplývá už i z maximální dostupné kapacity 2.5" disků. Nejsem si jistý, jestli existuje 2.5" plotnový disk větší než 5TB. Ty jsou vysoké 15mm a tak když se dívám na tu krabičku, uvažuju, jestli se tam dva tak tlusté disky vlezou - na obrázku mají SSD s tloušťkou 7mm a přidržovací packa nevypadá, že by byla posuvná. Vysokokapacitní SSD stojí "ranec" a taky mají výšku 15mm...
Existuju SSD 2.5" o kapacite 7.68 GB, Samsung, alebo aj Intel S4510, S4520 a pod. Sam vlastnim 4 TB Intel S4510 a lepsi a spolahlivejsi SSD som nikdy nemal. Ale aj cena bola taka... Je to SSD pre Enterprise. Mam aj rady S4610, ale tie som mal len 480 GB na system. Ale do takehoto prditka davat 8TB SSD je tazky overkill, ale mozne to je, takze 2x 8TB SSD sa da dat...
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.