Web | Nejlepší programy | Grafický editor

Photoshop nepotřebujete. Na občasnou úpravu fotek stačí internetový prohlížeč

  • Na občasnou úpravu fotografií nepotřebujete speciální software
  • Na webu jsou velmi pokročilé online editory fotografií
  • Máme pro vás 7 osvědčených tipů

Ať už potřebujete vylepšit nepříliš povedený snímek z dovolené, vytvořit zábavnou koláž nebo připravit originální grafiku, nemusíte hned instalovat grafické programy, natož pak za ně utrácet peníze. Podobně, jako existují online kancelářské balíky, můžete používat i nejrůznější webové editory fotografií. Díky moderním webovým technologiím už jsou velmi propracované a umožňují pohodlnou práci s pokročilými nástroji pro úpravu fotek.

Vybrali jsme 7 osvědčených webových editorů fotek, stačí si vybrat.

1. Photopea

O aplikaci Photopea psal jako o „webovém Photoshopu“ v listopadu roku 2017 Kuba Čížek. Jedná se o dílo českého vývojáře Ivana Kuckira a hned v úvodu můžeme poznamenat, že podobnost s grafickým editorem od Adobu je opravdu značná.

Uživatelské rozhraní jako by Photoshopu vypadlo z oka, takže ti, kdož jsou na něj zvyklí, se zde budou cítit doslova jako doma. Nespornou výhodou je možnost přepnout si prostředí do češtiny, což dále usnadňuje ovládání a orientaci. Dovolíme si tvrdit, že Photopea má potenciál zcela nahradit Photoshop.

Klepněte pro větší obrázek
Photopea

Z hlediska editace obrázků nechybí prakticky nic podstatného, počínaje automatickým vyladěním tónů, barev a kontrastu, přes pokročilejší úpravy, až po desítky profesionálně působících grafických filtrů. Silnou stránkou Photoshopu je práce s vrstvami, která nechybí ani zde, včetně veškerých obvyklých funkcí.

Podporována je drtivá většina grafických formátů, počínaje obvyklými JPG, PNG, přes PSD, GIF, PDF, TIFF a SVG a konče nativním formátem Photoshopu PSD. Směle budeme tvrdit, že s Photopeou můžete dosáhnout daleko lepších výsledků než s jakýkoli jiným nástrojem, ovšem pokud víte jak.

Klepněte pro větší obrázek
Photopea

Je až s podivem, že takto pokročilý a propracovaný editor je možné používat zcela bezplatně – respektive „výměnou“ za zobrazení decentního reklamního panelu, který příliš nepřekáží. Zakoupením placené verze Premium (stojí 9 dolarů za měsíc nebo 20 dolarů za tři měsíce) se reklamy zbavíte, a navíc podpoříte autora.

Diskuze (29) Další článek: Extrakt z avokáda má podle vědců protizánětlivé účinky, může pomoci s léčbou chronických zánětů

Témata článku: Web, Nejlepší programy, Fotky, JPEG, Grafický editor, Flash, Adobe Photoshop, Fotografování, Filtr, SVG, Photopea, Množství reklam, TIFF, PXD, Rámeček, Rozhraní, Nespočet, BMP, Přidání, Photoshop PSD, Část okna, Pixlr Express, Adobe Flash Player, Pixlr Editor, Úprava fotek

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu