Photoshop existuje už 30 let. Podívejte se, jak se pracovalo s první verzí

Názory k článku

dolph1888  |  19. 02. 2020 19:12  |  Microsoft Windows 10 Firefox 74.0

To ano. Je mi však smutno, když si vzpomenu, že u první verze pro Windows (2.5) což byla zároveň má první verze vůbec, stačily x4 3,5" diskety (po 1,44 MB), S/N a šup už to hrálo (dodnes přes virtuál jede). Pak firma Adobe jako první prosadila předplatné (výpalné) u CC produktů, nikdy s tím nebudu souhlasit. Fér vždy bude jediná varianta, a sice zakoupit danou verzi SW, tu mít doživotně funkční a platit až při další, která přináší opravdu výrazné změny a vylepšení. Jen taková varianta nutí firmy ke skutečným inovacím, podívejte se okolo, jak se pomalu posouvá vývoj prakticky kterékoliv aplikace, která také přešla na strategii pronájmu - někdy je to doslova mizérie. A možná ještě něco, neznám SW, který by zapleveloval PC dalšími prográmky / službami, často naprosto zbytečnými / otravnými / slídivými, které nejsou k chodu hlavního produktu třeba. Vůbec celý způsob instalace, upgrade Adobe se chová jak kdyby mu prostor na discích uživatelů patřil - nepatří, je tam „na návštěvě” s milostivým svolením vlastníka HW a dle toho se má chovat. Proběhnout má přehledná instalace s popisem všeho co se kam instaluje (celá cesta, adresáře, soubory a stručné info o nich), pak má vše klapat bez vážných chyb a nakonec má proběhnout stejně propracovaná bezezbytková odinstalace, ne aby člověk stahoval nějaké cleanery od Adobe na vyčištění svého vlastního PC od produktu, za který cáloval!
> Sám si licenci platím, nerad, ale jsem nucen okolnostmi. Mám rozpracované projekty ve formátu kompatibilním jen s PS (což je právě velká vada u SW v pronájmu - neplatíš, dál svá data neupravuješ, někde možná ani neotevíráš) a také k HW mám navázané plug-iny, které pro jiné aplikace nejsou nebo tam špatně šlapou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Arvo  |  19. 02. 2020 22:46  |  Macintosh OS X Firefox 45.0

A kolik z té první verze zůstalo dodnes. Třeba algoritmy z funkce Image size...
Na začátku 90. let byl pro Wokna Picture Publisher. Program se "přepínal" z Win "ven" do vlastního GUI. Bitmapy ve 24 bitech přepočítával na 256 barev a s pomocí přepínání palety tak byly celoplošné změny - např tonality - okamžité. Přímo úměrné pohybu ovládacím prvkem. Pak to chvíli chroustalo a vytvořil novou verzi 256 barevné reprezentace bitmapy.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor