Philips chystá vlastní MP3man

Společnost Philips přichází se svým vlastním MP3 hardwarovým přehrávačem.
Někdy v polovině roku 1999 se společnost Philips začala více zajímat o již delší dobu diskutovaný hudební formát MP3. Začátkem letošního roku předvedl první kousek svého přehrávače. Jde o klasický MP3man standardních funkcí a možností. Tento MP3 přehrávač Philips nazval Rush MP3 player a podle výrobce a tvůrce byl přehrávač zařazen do kategorie osobní-digitální audio přehrávač. Rush se k PC připojuje klasickou metodou (ještě z dob prvních MP3manů) přes paralelní port. Dnes je již známo, že toto připojení je o něco pomalejší než další alternativní možnosti připojení MP3mana k PC.

Díky vlastní technologii, kterou Philips při výrobě tohoto MP3 přehrávače využívá, je Rush jedním z nejmenších svého druhu. První modely budou standardně dodávány s pamětí 32 MB. V březnu tohoto roku budou na trhu také verze s pamětí 64 MB. Philips rovněž takticky podepsal smlouvu s Audible.com. Tato společnost je největším poskytovatelem mluveného slova na Internetu ve formátu MP3 a se samotným Philipsem chystají několik zajímavých promo akcí.

Přehrávač Rush již dnes získal označení „AudibleReady“, což je automatická kompatibilita právě se systémem Audible.com. V každé dodávce MP3mana Rush bude přibalen software AudibleManager a několik desítek MP3 nahrávek právě ze serveru Audible.com. Philips právě na tuto spolupráci s Audible.com hodně sází a věnuje tomuto projektu dosti velké finanční investice.

Podle získaných informací se bude Philips snažit prodávat svůj MP3man také po celé Evropě, a to především v Německu, Francii a Velké Británii. Česká republika společně s Polskem, Maďarskem a Slovenskou republikou by se tohoto přehrávače mohla koncem tohoto roku také dočkat.

Diskuze (2) Další článek: Testy inteligence a osobnosti na českém Internetu

Témata článku: Software, Philips, MP3, Mluvené slovo, První kousek, Rush, Promo, VLA, První dodávka, Software na Heureka.cz40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

eFootball je obrovským propadákem, Konami vydalo oficiální omluvu

Nový fotbálek je sice zcela zdarma, to ale na kvalitách zrovna nepřidává.

Michal Maliarov
eFootballKonami