Google | Internet | YouTube

PewDiePie se vrací na YouTube, dostal exkluzivní smlouvu

YouTube v poslední době, stejně jako konkurence, značně investuje do exkluzivních smluv s populárními streamery. Nyní se domluvilo s PewDiePiem, který na platformu přechází po roce natáčení na DLive.

PewDiePie, vlastním jménem Felix Kjellberg, patří mezi nejpopulárnější streamery světa. Začínal již v roce 2010 a po dvou letech se mu podařilo získat milion odběratelů, načež jeho popularita začala rapidně stoupat. V roce 2013 dosáhl 9 milionů a o pouhé 4 roky později již byl na 53 milionech. Loni se mu přitom jako prvnímu youtuberovi podařilo překonat hranici sta milionů.

Jeho sláva je tedy tahákem pro většinu platforem, nakonec ale míří opět na YouTube. Zde se chce zaměřit hlavně na živé streamování. Neznámou zůstává, za jakou částku se podařilo Googlu streamera ulovit. Snaží se o to totiž i konkurence – po známých jménech totiž jdou i Mixer od Microsoftu, Twitch od Amazonu či Facebook se svou sekcí Gaming.

Jakou hudební službu si vybrat? Poradíme:

Zdroj: The Verge

Diskuze (13) Další článek: Twitter upozorní na sprostá slovíčka v odpovědi. Zatím je to ale jen experiment

Témata článku: Microsoft, Google, Internet, Facebook, YouTube, Amazon, Hry, Twitch, The Verge, Felix Kjellberg, Mixer, Exkluzivní smlouva

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5