Pět nejlepších televizních programů na webu

Máte doma televizi nebo televizní kartu? A kupujete si papírový televizní program? Zbytečně neutrácejte, na webu totiž získáte čerstvé informace, přehledné prostředí a interaktivitu.

Pokud si vysloveně nelahodíte v tisku a tištěných médiích, pravděpodobně už doma ani nepoužíváte věc, jakou je papírový televizní program. Proč také? Je to neekonomické, svým způsobem i neekologické a především neflexibilní. Dnes je prostě jednodušší spustit internetový prohlížeč a vyhledat si aktuální program tam.

Program na internetu totiž nabízí nejen rozšířené možnosti procházení programu, kdy si můžete vyhledat pokračování či reprízy vybraného, nechat se upozornit apod. Je také schopen lépe reagovat na změny v programu. Jen těžko vám některý tištěný magazín dodá aktualizaci kdykoliv se změní programové schéma daného dne.

Doporučujeme: Pokud si nebudete moci z webových televizních programů vybrat, určitě vyzkoušejte miniaturní program iTV, který ale nabízí nadstandardní funkce.

Ale kde hledat program nejkvalitnější? Otestovali jsme šest českých internetových televizních programů na nejrůznější funkce. Vyberte si s námi ten nejlepší.

Protože jsme „taková normální rodinka“, do základní sady kanálů, které od svého programu vyžadujeme, jsme zařadili veřejnoprávní stanice ČT1, ČT2, ČT24 a ČT4SPORT, další tři komerční celoplošné kanály Nova, Nova Cinema a Prima a zpravodajsko-publicistickou Z1. Rádi se také občas podíváme na nějaký ten film, proto vyžadujeme program kanálů HBO a HBO2, pro dlouhé pánské večery u přenosů NHL a NBA nesmí chybět Galaxie Sport. Když je chuť na dokument, přepneme na Discovery, děti rády sledují Jetix a samozřejmě nesmí chybět hudba, tedy Óčko a MTV. Aktuální zpravodajství ze světa obstarává v naší domácnosti alespoň jeden kanál z kombinace BBC/CNN.

Centrum.cz – Přepni.cz

V abecedním pořadí je první v řadě program Centrum holdings. Dokud se Centrum nespojilo s Atlasem, pracovali uživatelé s programem v rámci serveru Aktuálně. Nyní jsou zájemci směrování na TV program bývalého magazínu Atlasu, na Přepni.cz.

Přepni nabízí program celkem 38 stanic, ty však v několika položkách nevyhovují naší základní sadě. Ani u oněch vybraných 38 stanic se ale nemusíte setkat s hledaným. U jedné položky totiž televizní program nebyl ve zkoumané době k dispozici (MTV Base), přičemž program alibisticky tvrdil, že daná stanice nevysílá. A to navzdory oficiálnímu programu na webu MTV.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Televizní program na Přepni.cz

Kladem je naopak v případě Přepni poměrně rozsáhlý magazín, v rámci něhož si můžete nechat doporučit pořady, přečíst si novinky ze světa televizní zábavy apod. Přepni také nabízí jednoduchý plánovač pořadů, které byste neradi zmeškali. Chybí ale možnost upozornění na pořad.

Seznam.cz

Služba televizního programu Seznamu, na kterou se dostanete také ze zpravodajského serveru Novinky.cz, je, co se přehlednosti týče, asi na nejvyšší úrovni. Program si můžete nechat zobrazit v řádkovém nebo sloupcovém zobrazení.

Stačí se přihlásit uživatelským jménem a heslem ke službám Seznam a můžete si také začít skládat svůj osobní program. Pokud budete chtít, televizní program Seznamu vás v předem stanoveném intervalu upozorní prostřednictvím e-mailu, že brzy začíná váš oblíbený pořad.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Televizní program na Seznamu nabízí dva různé typy pohledů

Jediné, co bychom tak Seznamu mohli vytknout, je absence možná trochu výraznějšího odlišení jednotlivých typů programů. Pokud to z názvu není patrné, o tom, zda jde o dokument nebo film se dovíte až po přečtení textu na posledním řádku. V řádkovém zobrazení pak musíte položku dokonce rozkliknout.

SMS.cz

Seznamu velmi podobnou službu provozuje na svých serverech také portál SMS.cz. I zde máte možnost výběru mezi dvěma možnými zobrazeními, nad možnosti Seznamu ale SMS pracuje s programy až 178 televizních stanic. Některé z nich přesto nebyly při testování vybaveny informacemi o aktuálním programu.

Velké množství kanálů je na jednu stranu výhoda, na druhou stranu ale výběr maximálního množství stanic výrazně zhoršuje kvalitu použitelnosti služby samotné. Uživatelské rozhraní se s narůstajícím počtem stanic zpomaluje a v několika případech nám dokonce nahlásilo chybu skriptu a ten musel být ukončen.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
K těm nejpokročilejším televizním seznamům patří i SMS.cz

Na SMS jako jediném z testovaných naleznete už dnes pozici pro nový slovenský sportovní kanál STV3, jehož vysílání započne až v pátek. Ze serveru si také můžete stáhnout program jako desktopovou aplikaci (ač po 3 měsících používání placenou).

Televize.cz

Televizní program serveru Televize zaujme hned na první pohled výrazným barevným odlišením typů vysílaných pořadů. Hned tak vidíte, kdy kanál nabízí film, kdy je naopak vhodné k televizorům zavolat své ratolesti. Jednotlivé žánry si také můžete v roletce v horní části stránky vyfiltrovat.

I server Televize nabízí aktuální informace ze světa televizních stanic, pořadů a populárních osobností. Navíc, jako na jediné z testovaných služeb, si můžete na stránkách serveru nastavit (placené) SMS upozornění na pořady uložené mezi oblíbenými.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Televizní program Televize a náhled na popis pořadu

Jedinou vadou na kráse je funkce pro nalezení dalších vysílání pořadu, u níž se nám ani jednou nepodařilo najít reprízy nebo pokračování vybraných titulů (a to přesto, že ostatní servery s těmito neměly problémy).

Tiscali.cz

Když už jsme vyjmenovali všechny významnější české portály, nesmíme zapomenout na Tiscali. Bohužel právě aplikace Tiscali je nejslabší ze všech dnes testovaných. Nejenže nabízí nejnižší počet stanic, u většiny z nich se aktuální program ani nedovíte včetně „klíčových“ programů České televize.

Výhod Tiscali mnoho nenapočítáte. Kromě možnosti filtrování podle obsahu těží také z poměrně provázané spolupráce s filmovou databází serveru, která čítá stovky titulů. Na druhou stranu i tato výhoda se může obrátit proti službě samotné. Např. obrázková dokumentace seriálu Návrat komisaře Rexe mnohem více připomíná jiný, také poměrně populární titul.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Program televizních kanálů na Tiscali

iDnes.cz

V rámci svého zpravodajského portálu iDnes nabízí televizní program i mediální skupina Mafra. Najdete zde program šedesátky televizních kanálů, přičemž u všech byl v testovaný čas k dispozici aktuální program.

Kromě kompletnosti vyniká televizní program iDnes také přehledným zpracováním a poměrně bohatou nabídkou obrázků z pořadů na hlavních stanicích. Přestože nabízí portál iDnes možnost přihlásit se pod uživatelským jménem a heslem, v televizním programu nejsou k dispozici žádné pokročilé možnosti vlastního nastavení.

Nechceme se pouštět do komparativních hodnocení jednotlivých aplikací. Každému uživateli vyhovuje něco jiného a vybere si tak službu podle svého gusta. Někdo raději přehledný barevně odlišený program, jiný nedbá na kvalitu, ale na kvantitu. Jedno srovnání na závěr si ale přeci jen neodpustím. Opravdu ještě stále potřebujete ten papírový program?

Diskuze (12) Další článek: Test anglicko-českých překladačů webových stránek

Témata článku: Web, Internet, Stanice, Česká televize i vysílání, Česká televize vysílání, Nadstandardní množství, Klíčový program, Kanál, Vysílaný pořad, Televize Prima, Rex, Program televize hbo, Maximální množství, HBO, TV program slovenské televize, Nejrůznější funkce, Osobní program, Zpravodajský pořad, Televizní program, Televize program, Pořad, Program, Vybraný titul, Tel, NHL, Televize levně na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 30

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky