Software | Microsoft | Mobilní aplikace

Pět let od nákupu plánovače Wunderlist chystá Microsoft jeho ukončení. Nahradí ho To Do

V červnu 2015 koupil Microsoft oblíbený plánovač Wunderlist, který v té době používalo kolem 13 milionů uživatelů. Před více než dvěma lety přitom avizoval, že se chystá tuto službu ukončit a nyní zveřejnil definitivní termín – stane se tak 6. května 2020.

Po tomto termínu přestane fungovat synchronizace a uživatelé budou mít možnost exportovat svá data do aplikace Microsoft To Do. V tuto chvíli jsou již na Wunderlistu zastaveny registrace nových uživatelských účtů.

Wunderlist končí

Po nákupu Wunderlistu představil Microsoft v dubnu 2017 svou vlastní službu To Do, která nabízela velice podobné funkce. V září téhož roku pak přišel s novou verzí, jež se ještě více podobala Wunderlistu, a kromě jiného přinesla integraci s dalšími produkty, jako je Outlook, Microsoft Planner, Cortana a Launcher pro Android.

Ačkoli uživatele Wunderlistu zpráva o jeho konci patrně nepotěší, hodí se dodat, že ho Microsoft udržoval při životě podstatně déle, než bývá v případě podobných akvizic zvykem. Informace o tom, že aplikace bude nakonec zrušena, zaznívaly z Redmondu přinejmenším od dubna 2017.

Během tohoto období se vývojáři snažili integrovat oblíbené funkce z Wunderlistu do To Do. Postupně implementovali například skupiny seznamů v podobě složek, dílčí úkoly, podporu příloh, sdílení a přiřazování úkolů.

Nezvratný osud

O osud své aplikace projevil zájem i její původní tvůrce Christian Reber, který vyjádřil lítost nad plánovaným ukončením. Na sociální síti Twitter dokonce navrhl, že si aplikaci koupí zpět, pokud mu to bude umožněno.

Microsoft konstatuje, že se rozhodl ukončit Wunderlist, protože zastavil uvolňování nových funkcí, a jak bude aplikace stárnout, bude stále obtížnější ji udržovat. Kromě toho se chce konečně plně soustředit na to, aby se jeho To Do stalo nejlepší alternativou k Wunderlistu.

Uživatelům je tedy nabízena aplikace, která se v uplynulých letech Wunderlistu značně přiblížila – nabízí podobný design a prakticky stejnou sadu funkcí. Navíc přidává další „vychytávky“, jako je posílání úkolů e-mailem či podpora plánovače v rámci MS Outlook. Na oficiální stránce Microsoft zveřejnil postup, jak co nejpohodlněji přejít z Wunderlistu na To Do.

Diskuze (4) Další článek: Nový Volkswagen Golf je digitální. Dotykové displeje ale nemusí každému vyhovovat (jízdní dojmy)

Témata článku: Software, Microsoft, Mobilní aplikace, Cortana, Outlook, Redmond, Nákup, MS Outlook, Aplikace, Wunderlist, Launcher pro Android, Úkol, Funkce, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5