Pentium III bude obsahovat obvody pro elektronickou komerci!

U nás e-commerce ještě skoro neexistuje, a Intel chce již zakomponovat podporu do svých čipů. Není ještě příliš brzy?
Je Intel skutečně tak prozíravý, nebo tentokrát přišel o pět let dříve? Firma totiž oznamuje, že jedna z nejbližších verzí Pentia III bude obsahovat obvody určené pro elektronickou komerci. To vypadá téměř nesmyslně – co proboha lze do křemíku umístit, katalogy zboží? Skutečnost je prozaičtější a ukazuje, v jaké šíři se dnes výraz elektronická komerce chápe – skrývá se pod ním vlastně úplně vše na Internetu, kde se dají přesunout peníze, tedy i média a bannerové reklamy, mikroplatby, placené služby atd. A na čipu od Intelu budou především obvody řešící otázku bezpečnosti.Protože tyto obvody jsou součástí rozsáhlého licenčního ujednání mezi RSA Data Security a Intelem, půjde zřejmě o obvody provádějící šifrování dat; toto šifrování se zatím vždy provádělo softwarově, ale zřetelně výhodnější je zabudovat algoritmy přímo do křemíku. Živě komentuje: i když zabudování šifrovacích algoritmů už vypadá mnohem logičtěji, stále je zřejmé, že Intel mírně předbíhá dobu, tj. vytváří obvody, po kterých zatím není přílišná poptávka. Jeho postup ale logiku má – firma totiž chce spolu se svými partnery a zákazníky (výrobci počítačů) zamést cestičku e-commerce co nejdůkladněji, protože všichni věří v e-commerci jako ve Svatý Grál, jako v něco, co rozproudí prodej počítačů a aplikací jako nikdy předtím. Navíc implementování těchto algoritmů nemusí být pro Intel ani složité ani nákladné, a firma si díky zřejmě exluzívním smlouvám s RSA Data Security opět získá kousek náskoku před konkurencí.
Váš názor Další článek: Microsoft má vracet peníze za nevyužitá Windows!?

Témata článku: OBS, Pentium II, E-Commerce, Obvod, Pentium III, Pentium


Určitě si přečtěte

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

ELONOVINKY: Druhá strana popularity – servisy Tesly jsou přeplněné a nestíhají

** Automobilka Tesla neustále zvyšuje prodeje svých vozů ** S kvapně rostoucím počtem nových majitelů Tesel ale stoupá i počet zákazníků servisů ** Servisy Tesly nestíhají, firma proto řeší další akutní problém

Petr Melechin, Karel Dlabač | 72

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

Vyzkoušeli jsme eObčanku a přihlásili se s ní na weby úřadů. Vážně to funguje!

** Máme eObčanku, máme čtečku, vyzkoušeli jsme přihlášení na weby úřadů. ** Objevily se drobné problémy, podařilo se nám je vyřešit. ** Používání eObčanky pro online identifikaci je velmi pohodlné.

Marek Lutonský | 35

Loopwheels znovu vymyslelo kolo. Místo drátů má v ráfcích kompozitové pružiny, které vylepší komfort jízdy

Loopwheels znovu vymyslelo kolo. Místo drátů má v ráfcích kompozitové pružiny, které vylepší komfort jízdy

** Proč vymýšlet kolo? Protože ho lze vymyslet lépe! ** Kola Loopwheels nabízejí integrované odpružení ** Cílem je poskytnout pohodlnější a klidnější jízdu

Karel Kilián | 14

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

Windows 95 slaví 23 let. Vzpomínáte na ně? Jak dlouho jste je používali?

** 24. srpna 1995 zahájil Microsoft prodej Windows 95 ** Uvedení na trh doprovázela masivní reklamní kampaň ** I 23 let poté je určitě na co vzpomínat!

Karel Kilián | 118


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 13 grafických karet

Srovnání 7 dokovacích stanic s USB-C

Jak na perfektní noční fotografie

Kvalitní zdroje informací pro sebevzdělávání