Pentium II bude všude

Dnešní vývoj IT se odvíjí od Internetu a elektronického obchodu. To jsou veličiny, které velice...
Dnešní vývoj IT se odvíjí od Internetu a elektronického obchodu. To jsou veličiny, které velice významně ovlivní počítačové prostředí v podnicích a ve firmách v příštím roce. Všichni víceméně získají stejnou pozici ve smyslu konkurenčních výhod. Podle zjištění InterNIC přímo exponenciálně narůstá počet registrovaných domén (v období leden-červenec o 15 % více než za rok 1996), počet URL na Internetu bude dle IDC v roce 2000 činit 3 miliardy.

Těmto trendům se přizpůsobil Intel tím, že začal přecházet na procesory Pentium II, které podle něj do konce roku 1998 nahradí všechny ostatní, kromě notebooků, které budou obsazeny zatím ještě klasickými Pentii a Pentii MMX (již nyní však např. firma UMAX pracuje na notebooku s procesorem Pentium II, který by měl být na trhu během jara 98). Běžné i výkonné stolní počítače, pracovní stanice i servery všech kategorií budou osazovány Pentii II. Výkon a s tím i související cena budou zajištěny laděnou architekturou – frekvencí, zapouzdřením a napětím procesoru, velikostí a frekvencí L2 cache (umístěna v pouzdře SEC procesoru), kapacitou a frekvencí systémové sběrnice, grafickými ovladači, růynou mírou multiprocessingu a jinými. Frekvence procesorů Pentium II bude od 233 do 450 MHz, sběrnice 66 MHz s propustností 533 MB za sekundu nebo 100 MHz s propustností až 800 MB za sekundu, velikost L2 cache bude mít 2 MB a plnou frekvenci. Notebooky půjdou s napájecím napětím až na 1,7V a kromě Pentia II se nadále bude používat Pentia a Pentia MMX. Z těchto údajů je patrné, že Intel vidí budoucnost docela růžově.

Již dnes je doporučená počítačová sestava složena s procesoru Pentium II, základní desky s čipovou sadou 440 LX, 32 (48) MB paměti, L2 cache 512 KB, pevný disk 2,5 – 3,2 GB, 17 palcový monitor, 64bitová sběrnice PCI a 2 MB videopaměti. Otázkou však zůstává, zda je takovou silnou sestavu schopna zakoupit soukromá osoba. Ta podle mého názoru zůstane u poněkud skromnější konfigurace – alespoň pro letošní rok.

Váš názor Další článek: Právnický systém JurixMAX "zadarmo" společně s Notesy

Témata článku: Notebooky, Soukromá osoba, Silná doména, Pentium, Pentium II


Určitě si přečtěte

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 68

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači