Microsoft | iPhone | Váš telefon

Peklo zamrzlo. Windows se propojí s iPhony, takže si z počítače zavoláte nebo pošlete SMS

Zatímco Google propojení Androidu s klasickými počítači příliš neřeší, Microsoft to kompenzuje na svojí straně řešením, které se dříve nazývalo Váš telefon a dnes mu říká Propojení s telefonem. Android je relativně otevřený, takže cesta to byla relativně schůdná. Teď se ale dostane také na iPhony.

Microsoft o povaze spolupráce s Applem nemluví, ale ledy se zjevně pohnuly. (Nebo vznikla ledová krusta v pekle, jak chcete.) Od podzimu se aplikace Fotky propojuje s iCloudem. Navíc Apple do Microsoft Storu dodal aplikace Apple TV a Music. Do té doby přitom pro přehrávání hudby ve Windows sloužila mrtvola jménem iTunes, která byla na macOS už za zenitem.

Ke zprovoznění budete potřebovat Propojení s telefonem 1.23012.169.0 nebo novější, zatím jde ale o veřejný betatest v programu Insider. (Na kanálu nezáleží.) Distribuce funkce je řízená, takže ani instalace uvedené verze aplikace vám možnost propojení s iPhonem nezaručí.

phone link ios.png
Propojení s telefonem podporuje iPhony (foto: Microsoft / Windows Experience Blog)

Propojení vyžaduje Bluetooth a během procesu budete skenovat kód QR a udělovat povolení. Na počítači díky tomu uvidíte oznámení a zprávy z telefonu. Budete moct i telefonovat. Na Androidu je vedle toho podporována správa obrázků v mobilu a v případě zařízení od Samsungu můžete zrcadlit obraz.

Takhle daleko integrace s iPhony není. Jde spíše o základní komunikaci. Podporováno ani není odpovídání na hromadné zprávy ani posílání obrázků. I tak jde o velké překvapení.

Zdroje: Windows Insider Blog

Diskuze (19) Další článek: Nejranější případ lebeční chirurgie na Blízkém východě: Díra do hlavy vladaře z doby bronzové nevyléčila

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,