PC2PC skrz Bluetooth: Spojujeme PC bez síťových karet i kabelů

MSI na CeBITu představila úplnou novinku! Nabízí možnost propojit dva počítače, vybaveny novými deskami MSI, pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. A to vše je zdarma!

 

Firma Microstar, druhý největší výrobce mainboardů na světě je charakteristický tím, že své desky vybaveje specialitkami. Pokud si vzpomínáte, tak jsme byli svědky D-LEDek (poté D-Bracket), které diagnostikovaly chod počítače, Smart Key (USB klíč) či PC2PC.

A právě o PC2PC tady jde. Jestli si dobře vzpomínáte, tak se jedná o spojení dvou počítačů pomocí USB kabelu. Nemuseli jste mít síťové karty k propojení dvou počítačů, stačil jsen USB kabel (ten byl bundlován k desce) a určitý software (ten byl bundlován také). To stačilo, abyste si mohli s přáteli síťově záhrát třeba Quake III.

Technologie Bluetooth je všeobecně známá. Jedná se o bezdrátový přenos dat, svým způsobem je tato technologie svým účelem podobná infračervenému portu. Na rozdíl od IR zde nemusíte mít dvě zařízení namířena přímo na sebe. Stačí jen pár kliků. Tato technologie je obsažena v mobilních telefonech, PDA i tiskárnách. Dosah Bluetooth je až 10 m.

Klepněte pro větší obrázek

Nová specialitka MSI kombinuje Bluetooth a PC2PC. Účel PC2PC zůstává, mění se jen způsob, jakým jsou data přenášena. Nepotřebujete kabely, stačí jen správně nainstalovat Bluetooth modul, který bude bundlován k desce. Poté nahrajete software, uděláte pár kliků a již jste spojili svůj počítač s kamarádovým. Nyní již můžete přenášet data či hrát síťové hry. Jedná se víceméně o částečnou náhradu wireless LAN.

A vše dostanete zadarmo! Pouze si musíte zakoupit desku od MSI. První desky s touto specialitkou se objeví v květnu. Bude se jedna o desky s čipsety i845E a i845G. Dokonce i nová MSI KT3 Ultra, kterou jsme již recenzovali, tuto vymožnost má, ale není k ní dodávan Bluetooth modul.

Jen pro zajímavost, bluetooth modul, kterým byla vybavena deska, fungoval i s našim telefonem.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (28) Další článek: Pokračování o IBM Deskstar 120GXP

Témata článku: Software, Bluetooth, Síť, Síťové kabely, USB kabely, Vybavená deska, Dosah bluetooth, Bezdrátový spoj, Kabel


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní