PC TravelCard 56K/LAN – modem i síťovka v jednom

Jaká je kombinace 56k modemu a síťové karty pro 10/100 Ethernet od firmy Microcom?
Několikrát jsem se jasně vyjádřil o stolních počítačích jako o bronto a dinosaurech, kteří v rámci evoluce ustoupili vývojově dokonalejším a přizpůsobivějším tvorům. Pryč s desktopy, je tady éra notebooků! Pro jejich rozšíření nepotřebujete rozebírat počítač a vyhřezlé vnitřnosti rozšiřujících ISA nebo PCI karet vás nemusí vůbec zajímat. K tomu slouží u přenosných počítačů „čerchmanské kartičky“ PCMCIA (PC Card). Už i způsob balení PC TravelCard 56K/LAN je fascinující. Elegantní taštička vypadá spíše jako pánské toaletní potřeby, kde je vše přehledně uloženo. U výše uvedeného typu je potřeba před prvním použitím nainstalovat příslušný ovladač síťové karty a modemu.

A zkušenosti z provozu? Bez připomínek. Síťovka funguje spolehlivě v desítkové i stovkové síti. Modem spolehlivě navazuje spojení a několik dní se připojuje díky povýšení přípojného bodu CZCOM v Ústí nad Orlicí rychlostí přibližující se 50K. Možná i rychleji, ale telefonní pobočková ústředna vykoná své. Také se domnívám, že kombinovaná karta modem-síť je pro běžného uživatele ideální řešení, které zejména u starší notebooků s „jedním lůžkem pro PC karty typ 2“ zabraňuje neustálému žonglování ve smyslu modem dovnitř, síťovka ven a naopak. Standardně mívají notebooky dvě pozice typu 2, ale osobně potřebuji jednu neustále volnou třeba pro adaptér, do kterého se vkládají paměťové karty SmartMedia z digitálního fotoaparátu Olympus C-840L. Někdy také používám GSM modem, protože byl již v sadě s telefonem Siemens S4. Trojkombinace by se mi tedy nevyplatila.

V následujícím tabulce uvádím přehled nové rodiny PC karet z Fincomu

TravelCard 56K V.90 a K56flex – příjem dat až 56 000 b/s, korekce chyb V.42 a MNP 2-4, komprese data V.42bis a MNP 5, Plug and Play, Flash paměť pro snadný upgrade, fax – 14.400 b/s
TravelCard 56K/ISDN kombinace 56K modemu a ISDN terminal adaptéru
TravelCard ISDN ISDN terminal adaptér
SpeedPaq GSM datová a hlasová komunikace přes GSM
TravelCard LAN 10/100 10/100 Ethernet síťová karta – průchodnost data 10 nebo 100 Mb/s
TravelCard 56K/LAN kombinace 56K modemu a Ethernet adaptéru
Compaq Microcom 550 Combo kombinace 56K modemu a Ethernet/Fast Ethernet adaptéru a GSM
Váš názor Další článek: IBM vstupuje do digitálních foťáků: základní výzkum se zase jednou vyplatil

Témata článku: Notebooky, Modemy, Síťovka, Snadný upgrade, Jed, Combo, Ethernet, Ideální kombinace, Mode

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Ochraňte svou techniku před zloději

Testy All-in-One PC a herních monitorů

Proč byste měli chtít HDR televizi

Svět leteckých simulátorů