PC-Tech – malý ale náš

Prezentace firmy Mironet a jejích partnerů doplněná přednáškami, to je ve stručnosti PC-Tech, který začal včera a pro veřejnost bude pokračovat ještě dnešní den.
PC-Tech – malý ale náš
PC-Tech není rozhodně veletrh, spíše výstavka. Na malém prostoru velikosti tělocvičny je umístěno několik typizovaných úsporných stánků, kde jsou prezentovány vybrané produkty. Ty pak doplňuje přednášková místnost se zhruba padesátkou míst, kde běží pásmo přednášek.

Pokud vám na Invex jeden den nestačí, zde můžete být naprosto klidní, za hodinku máte prošlé úplně všechno včetně diskuzí o produktech na jednotlivých stáncích. Prostě pohoda.

PC-Tech, ač je prezentován jako výstava těch nejlepších z nejlepších, je v podstatě prezentací firmy Mironet a jejích partnerských firem. Blíže než k výstavě tak má k bohatšímu roadshow pro veřejnost. Rozhodně nic ve zlém, ale prostě zastoupení firem na prvním ročníku nevyjadřuje celkové spektrum počítačových firem a u výběru hrály spíše roli vazby na Mironet. V příštích ročnících (uvažuje se případně i o půlročním intervalu) se počítá s rozšiřováním i na další firmy, nebude se ale jednat o nějaký masivní nárůst, spíše se počítá s pěti či šesti dalšími firmami.

Klepněte pro větší obrázek

Na PC-Techu nemají být prezentovány produkty, ale především ucelená řešení ukazující začlenění jednotlivých produktů do vzájemné spolupráce. V rámci prvního ročníku to rozhodně není pravidlem a spíše se ve většině zase jedná o prezentaci jednotlivých produktů. Pokud se jdete na PC-Tech podívat na nové produkty, které si chcete osahat v praktickém použití, asi vás na první pohled zklame. Výstavou projdete během deseti minut nijak nepoznamenáni. Při druhém a třetím kolečku ale najdete produkty, které vás osloví, a u kterých se zastavíte.

Klepněte pro větší obrázekMironet zde představuje své nové řešení tichého počítače, které nyní nově využívá jednočipový počítač nastavitelný přes sériový port. Tato přídavná karta do počítače nezabírá žádný slot jen jednu záslepku (je napájena běžným kabelem ze zdroje) a větráky spíná impulsově, nesnižuje tedy napětí, ale vypíná a zapíná ventilátory dle potřeby. Toto řešení lze integrovat i do starších počítačů jiných firem, dříve nebylo pro ně nejvyšší ztišení k dispozici. Mimo techniky Mironet představil i svůj projekt nové dceřinné firmy E Dohled, která by měla poskytovat právní servis, bezpečnostní outsourcing a vzdálenou kontrolu počítačových sítí pro různé firmy.

Hewlett-Packard na PC-Techu představuje široký sortiment inkoustových tiskáren, ale v pro něj poněkud nevhodném termínu. Za pár dní totiž bude mít vlastní představování nových produktů, které řadu z těch prezentovaných nahradí. Na Invexu to tedy bude v plné šíři.

Conquest představuje mimo nového malého skeneru Astra hlavně kompaktní počítač Umax Capuccino, který je ale na trhu již delší dobu. Ačkoli se již vyrábí jeho varianta pro Socket A, k nám se ještě nechystá.

U Minolty se podíváte na foťák Dimage 7 s luxusní obrazovou kapacitou 5,2 megapixelu, ukáží vám i upravený Zoner Callisto, který je dodáván zdarma nebo za malý příplatek s produkty Minolty a QMS.

Actebis předvádí především produkty Logitechu, ze kterých zaujme zejména nová placatá klávesnice.

Jak výstavu hodnotí sami vystavovatelé? Popravdě je to pro ně celkem bezpečný vstup na neznámé pole. Zorganizování akce nestálo nijak dramaticky mnoho, údajně pronájem prostor v Národního domu na Smíchově přišel na tolik, co pronájem 45m2 stánku na Invexu, také náklady celé akce se blíží nákladům na menší invexový stánek. Tato částka se pak rozdělila mezi jednotlivé firmy, některé z nich navíc získaly dotace od firem, které zastupují a některé během výstavy uzavřely několik obchodů, které jim to vrátí. V osobních rozhovorech byli většinou vystavovatelé spíše rozpačití až neurčití, bylo to také dáno rozhovory jen necelé dvě hodiny po otevření, na druhou stranu si jich nemálo účast pochvalovalo. Na PC-Techu jsem byl jen na neveřejné části, takže nemohu posoudit, jak to vypadalo po příchodu veřejnosti a jak to tam bude dnes. Dle prostorové kapacity sálu však bude nejspíš hodně plno.

O tom zda a jak bude vypadat další ročník či půlročník PC-Techu, se zatím nedá příliš hovořit. Pro firmy je zatím příjemně finančně atraktivní. Pokud se ale nemá uzavřít do podoby klasického roadshow pro pár vybraných návštěvníků na okraji zájmu veřejnosti, je tu rozhodně prostor pro zlepšení.

Diskuze (15) Další článek: Dell uvedl na trh nový typ počítače Dimension 8200

Témata článku: Půlroční interval, Obrazový vstup, Jednotlivý produkt, Luxusní pronájem, Nová akce, Luxusní dům, Bezpečnostní servis, Astro, Jednočipový počítač, Tiskárny v akci, Malý, QMS, Klasické hodinky, Malý příplatek, Běžný kabel, Přídavná karta, Zoner Callisto, Bezpečnostní veletrh, Astra, Nejlepší zastoupení, Široký sortiment, Právní zastoupení


Určitě si přečtěte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 20

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 33

David Polesný
VánoceNotebooky
Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

Japonská MANA může být 80× výkonnější než sebelepší tranzistorový procesor

** Tranzistory současných počítačů vyzařují při přepínání teplo ** Na Tokijské univerzitě proto vyvíjejí adiabatické procesory ** Využívají supravodivost a jsou 80× úspornější

Jakub Čížek | 44

Jakub Čížek
TranzistoryProcesoryTechnologie
Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

Testy procesorů Ryzen 5000: AMD překonalo Intel ve všech směrech

** AMD začalo prodávat nové procesory Ryzen 5000 s architekturou Zen 3 ** K dispozici jsou nezávislé testy z celého světa ** AMD překonává Intel ve všech směrech

Karel Javůrek | 69

Karel Javůrek
ProcesoryTestyAMD
Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

Dostali jste nový počítač? Tohle s ním udělejte, než ho začnete používat

** Každý nový počítač si zaslouží počáteční péči ** Odinstalujte bloatware a nezapomeňte na vhodné nastavení ** Poradíme, jak se o počítač s Windows 10 postarat

David Polesný, Stanislav Janů | 71

David PolesnýStanislav Janů
PočítačeNotebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5