PC TECH – jaro 2002, viděno jedněma očima

Druhá výstava PC TECH probíhající v Národním domě na Smíchově už není jen prezentací firmy Mironet, zkoušejí se zde také pořadatelské novinky, ale pořád tomu ještě něco chybí.
PC TECH – jaro 2002, viděno jedněma očima
Jak už jsme krátce informovali, výstava konající se v těchto dnech začala již včera a končí ve čtvrtek 11. dubna. Dveře výstavy jsou návštěvníkům otevřeny vždy od 10:00 do 18:00 hodin. Pokud se ovšem rozhodnete výstavu navštívit dnes a nemáte pozvánku na odbornou část, odložte návštěvu až na 16 hodinu, jinak vás bude vstupenka stát 500 Kč. Vstupenka se dá získat i zdarma, a to jak na odbornou, tak veřejnou část, stačí se zaregistrovat.

Mezi zmíněné vystavovatelské novinky patří tematické zaměření jednotlivých dnů na určitou cílovou skupinu. Včerejší den byl pojmenován „Profesionální DTP“ a byl zaměřen na reklamní agentury, grafická studia a grafiky. Dnešek je zaměřen na „Podniková řešení“ a čeká se zájem z řad IT manažerů, obchodníků nebo správců sítě. Ve čtvrtek je celý den výstava veřejná a vše by se mělo točit okolo domácích počítačů, multimedií a her. Tematické zaměření jednotlivých dnů je dobrá věc, teď už jde o to, jak budou vystavovatelé obměňovat své výrobky, a kdo vám bude na jednotlivých stáncích na dotazy odpovídat. Ideální by bylo, kdyby se jak výrobky, tak odborní vystavovatelé prostřídali. Mělo by tomu tak být, ale za jeden den to neposoudím. Další novinkou pořadatelů výstavy je možnost nechat se provést celou výstavou odborným průvodcem. Odborný průvodce vede lidi a na každém stánku se vystavovatele ptá na různé otázky. K této novince jsem lehce skeptický, u jednotlivých stánků se vždy vytvoří hlouček lidí a v malých výstavních prostorech blokuje ostatním prohlídku. Nehledě na to, že ti vzadu stejně nic neslyší a ani předem připravené napsané otázky o „odbornosti“ průvodců moc nesvědčí.

Výstavní prostory se nezměnily, stále nejsou největší, ale protože je nově spolupořadatelem i firma Exponet, počítám, že třetí PC TECH již bude ve Veletržním paláci v Praze. Vystavovatelů je také víc a firma Mironet nezabírá tak významnou část výstavní plochy. Je jich tolik, že ani nemá cenu je vypisovat jmenovitě. Snad jen čtyři produkty, které mě zaujaly: notebook ActionBook 830T od UMAXU s vestavěným GPRS (všiml jsem si ho, protože měl anténku), nový iMac, vodní chlazení představené na stánku Mironetu, které by se mělo začít brzo prodávat a boxovaný procesor AMD, který bude od května konečně dostupný i u nás. K vidění jsou i jiné zajímavé exponáty, ale o některých jsme se již zmínili a každého stejně zajímá něco jiného. Pokud je na výstavě vystavovatel, který vás zajímá, s největší pravděpodobností se budete moci s většinou jeho produktů seznámit a poptat se.

Cílem pořadatelů podle vlastních slov není konkurovat Invexu, ale nabídnout menší výstavu s možností detailně se s produkty seznámit. No trochu se asi o konkurenci jedná, protože Invex je v Brně a ne všem se tam v posledních letech chce. Na rozdíl od Invexu je zde vidět ochota vystavovatelů seznámit vás s jejich produkty, na každou otázku odpovídali ochotně a většinou i s úsměvem, což bylo milé překvapení. K exponátům se dostanete, aniž byste museli stát frontu (byl jsem na výstavě asi hodinu po zahájení). Je to dáno i tím, že vstupné 500 Kč má nejspíše odradit „sběratele letáčků“ a přitáhnout pouze pozvané a lidi, kteří mají o vystavované produkty opravdový zájem.

Kladně bych hodnotil přednášky, do sálu se vejde poměrně hodně lidí a některé vypadají opravdu zajímavě. Na některé bych si dovolil upozornit, dnes od 12:30 bude hovořit Vladimír Mlynář o elektronickém podpisu nebo zítřejší přednáška Ondřeje Neffa od 11:30 „Jak vybírat digitální fotoaparát“.

Pokud bude při dalším PC TECHu zastoupeno více firem - některé velké společnosti jsem postrádal - výstava se přesune do větších prostor a ochota vystavovatelů se nevytratí, může si výstava získat široký okruh návštěvníků i vystavovatelů, ale rozhodnutí zda výstavu navštívit či ne nechám na vás. Lákadlem můžou být výstavní slevy.

Diskuze (2) Další článek: Apache 2.0 je oficiálně k dispozici

Témata článku: Včerejší den, Veletržní palác, Jaro, Jar, Připravený průvodce, Jednotlivý produkt, Jed, Vid


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 92

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava