PC-servery IBM na útěku

IBM již dosahuje u vybraných PC-serverů Netfinity spolehlivosti 99,9 %, tj. odhadované doby výpadku nižší než 1 hodina za rok.
Věta "Nehoňte mne, jsem v práci, ne na útěku!" zní socialisticky humorně. V oblasti IT však potřebujeme, aby systém běžel bez výpadků. U PC-serverů se běžně dosahuje spolehlivosti 97,4 %, tj. odhadované doby výpadku 227 hodin za rok.

IBM však již dnes dosahuje se svojí novou X-architecture u vybraných PC-serverů Netfinity spolehlivosti 99,9 %, tj. odhadované doby výpadku nižší než 1 hodina za rok. Proto mohou běžet PC-servery IBM Netfinity prakticky celý rok bez přestání.

IBM k tomuto výsledku nedospěla náhodou. I konkurence označuje vývojové laboratoře IBM za nejlepší na světě. Vyvinuli zde např. dnes už známou technologii procesorů s měděnými vodivými mosty; doposud běžné jsou hliníkové. Z těchto laboratoří také pocházejí další prvky, které IBM nasadila do svých PC-serverů Netfinity:

Chipkill memory – tato architektura byla odzkoušena na známém vozítku NASA na Marsu. Chipkill memory je 100´ bezpečnější než normální paměť ECC. Spolehlivost zde zvyšuje řadič paměti, podobný řadiči diskových polí RAID.

Lightpath diagnostics – diagnostická deska s diodami LED, které indikují stav jednotlivých komponent, LED jsou u novějších modelů na panelu.

Predikce chyby – podobně jako u disků SMART platí predikce chyby u serverů IBM Netfinity pro všechny důležité subsystémy (disky, procesory, paměť, napěťové regulátory, ventilátory).

Aktivní slot PCI – dovoluje výměnu karet nebo rozšiřování systému za jeho chodu. Vznikl ze spolupráce IBM s Microsoftem.

Integrovaný servisní procesor – umožňuje dálkové ovládání i při výpadku celého systému.

MSCS – díky clusterům s Windows NT Serverem pak je spolehlivost posílena i v oblasti operačního systému.

Nové modely Netfinity
IBM zároveň během letošního jara ohlásila novou řadu svých PC-serverů. Mezi poslední ohlášení patří Netfinity 5100 s určením použití jako souborový server, webový server, aplikační server nebo síťový aplikační server. Netfinity 3500 M20 je určen pro firmy, které potřebují poštovní server, tiskový/souborový server, nebo aplikační server. Čtyřprocesorové Netfinity 7100 a 7600 byly uvedeny před nedávnem. Modely Netfinity 4000R, 4500R a 6000R jsou určeny pro zástavbu do technologické skříně rack.

V prodeji PC-serverů u nás IBM loni skončila těsně na čtvrtém místě s tržním podílem cca 12 %. Na letošní rok IBM plánuje 13% podíl a hodlá se dostat na třetí pozici.

Diskuze (1) Další článek: Hudba: zajeďte si na MP3 summit

Témata článku: Windows, IBM, Servery, Letošní model, PC skříně, Známý systém, Výpadky paměti, Přestání


Určitě si přečtěte

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 205

Jiří Kuruc
Apple
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 92

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

Jak v prohlížeči vypnout oznámení zasílaná webovými stránkami

** Obtěžují vás neustálé dotazy webů, zda chcete zobrazovat oznámení? ** Můžete je zakázat, a to jak kompletně, tak i pro jednotlivé stránky ** Připravili jsme návody pro Chrome, Firefox, Edge a Operu

Karel Kilián | 11

Karel Kilián
Jak na InternetTipyProhlížeče
Google spouští vlastní VPN a konkurenci se to vůbec nelíbí
Lukáš Václavík
SoukromíVPNGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5