PC jako HiFi - skříň CM ATC-600

Doby, kdy hlavním údělem počítače bylo "počítat" - a to jak tento přístroj vypadal, bylo zcela vedlejší - dnes již pomalu končí. Dnes na své okolí spíše zapůsobíte netypickým a elegantním vzhledem skříně, nežli drtivým výpočetním výkonem. Máš počítač s 3GHz procesorem? No a co, stejně vypadá jako moje 500MHz "šunka"... Je to tak, "300 fps" ve hře Quake III si za rámeček prostě nedáte. Je tedy nejvyšší čas poohlédnout se po poslední PC módě - například ve stylu hardtuningu automobilů.
PC jako HiFi - skříň CM ATC-600
Kapitoly článku

Dnes se na povrch derou dvě, dříve zanedbávané, témata - hlučnost počítače a jeho vzhled. O hlučnosti jsme na PCtuningu již psali - dnes se zaměříme na vzhled. A když mluvíme o vzhledu, budeme přirozeně mluvit o počítačové skříni. Dnes rozebíraným typem bude netypická (možná bychom měli dokonce říci světově unikátní) desktopová skříň "ATC-600" od "chladičové firmy" Cooler Master.

To, co je na této skříni netypické, vidíte na první pohled - je jim desktopové provedení "na ležato". Toto provedení jednak nadchne příznivce koncepce "pyramida aneb monitor na skříni", kteří byli v posledních létech bombardování záplavou mini- a midi- towerů, jednak ty, kteří chtějí počítač integrovat do své HiFi sestavy.


I "záslepka" druhé 5.25" šachty je z broušeného hliníku...

Exkluzivní a masivní hliníkové provedení nahrává spíše druhé skupině. Navíc bylo pamatováno i na decentní maskování i toho posledního (avšak jak nutného) zbytku šedého plastového "PC designu", na elegantní zakrytí vzhledu CD-RW a DVD mechanik(y) decentním matným poloprůhledným zelenomodrým odklápěcím panelem (existuje i čiré a kouřově-hnědé provedení).

Panel se odklápí pomalu a téměř důstojně - po kliknutí (click-on / click-off) na ryté a broušené logo Cooler Master (jak HiFi-stické).


Ani knoflíky na předním panelu nebyly zanedbané...


...všimněte si provedení a tloušťky použitých materiálů

Provedení skříně a výběr použitých materiálů působí spíše dojmem precizní kusové výroby (její hmotnost je však překvapivě nízká). Není divu, že se cena této skříně blíží desetinásobku ceny běžných skříní (ano, je pekelně drahá) - z tohoto hlediska je přirovnání k nákladnému "hardtuningu" automobilu na místě.

Pojďme se však blíže podívat na "počítačové specifikace této skříně"...

Témata článku: Sestavy, Pyramid, Pyramida, Hifi, Exkluzivní provedení, Midi, Samostatný řadič, Cooler Master, Tower, Aluminium, Click, Počítačová skříň, Dojem, Vzhled, Jak, Skříň, Fire, Elegantní počítač


Určitě si přečtěte

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 120

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Lidl buduje chytrou domácnost, propojí všechno se vším
Lukáš Václavík
LidlChytrá domácnostIoT
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní