Doby, kdy hlavním údělem počítače bylo "počítat" - a to jak tento přístroj vypadal, bylo zcela vedlejší - dnes již pomalu končí. Dnes na své okolí spíše zapůsobíte netypickým a elegantním vzhledem skříně, nežli drtivým výpočetním výkonem. Máš počítač s 3GHz procesorem? No a co, stejně vypadá jako moje 500MHz "šunka"... Je to tak, "300 fps" ve hře Quake III si za rámeček prostě nedáte. Je tedy nejvyšší čas poohlédnout se po poslední PC módě - například ve stylu hardtuningu automobilů.
Dnes se na povrch derou dvě, dříve zanedbávané, témata - hlučnost počítače a jeho vzhled. O hlučnosti jsme na PCtuningu již psali - dnes se zaměříme na vzhled. A když mluvíme o vzhledu, budeme přirozeně mluvit o počítačové skříni. Dnes rozebíraným typem bude netypická (možná bychom měli dokonce říci světově unikátní) desktopová skříň "ATC-600" od "chladičové firmy" Cooler Master.

To, co je na této skříni netypické, vidíte na první pohled - je jim desktopové provedení "na ležato". Toto provedení jednak nadchne příznivce koncepce "pyramida aneb monitor na skříni", kteří byli v posledních létech bombardování záplavou mini- a midi- towerů, jednak ty, kteří chtějí počítač integrovat do své HiFi sestavy.

I "záslepka" druhé 5.25" šachty je z broušeného hliníku...
Exkluzivní a masivní hliníkové provedení nahrává spíše druhé skupině. Navíc bylo pamatováno i na decentní maskování i toho posledního (avšak jak nutného) zbytku šedého plastového "PC designu", na elegantní zakrytí vzhledu CD-RW a DVD mechanik(y) decentním matným poloprůhledným zelenomodrým odklápěcím panelem (existuje i čiré a kouřově-hnědé provedení).
Panel se odklápí pomalu a téměř důstojně - po kliknutí (click-on / click-off) na ryté a broušené logo Cooler Master (jak HiFi-stické).

Ani knoflíky na předním panelu nebyly zanedbané...

...všimněte si provedení a tloušťky použitých materiálů
Provedení skříně a výběr použitých materiálů působí spíše dojmem precizní kusové výroby (její hmotnost je však překvapivě nízká). Není divu, že se cena této skříně blíží desetinásobku ceny běžných skříní (ano, je pekelně drahá) - z tohoto hlediska je přirovnání k nákladnému "hardtuningu" automobilu na místě.
Pojďme se však blíže podívat na "počítačové specifikace této skříně"...