Windows 10 | Windows Update | Aktualizace

PC Health Check pro všechny: Microsoft instaluje nástroj jako aktualizaci na počítače s Windows 10

Nedávná aktualizace systému Windows 10 rozšiřuje aplikaci Kontrola stavu osobního počítače (PC Health Check) na všechny počítače s tímto operačním systémem. Nástroj byl původně určen pro vyhodnocení, zda lze zařízení aktualizovat na Windows 11, nicméně nově má sloužit k obecnější kontrole stavu počítače.

Aktualizace KB5005463 přinese aplikaci Kontrola stavu osobního počítače (dříve známou jako Nástroj pro kompatibilitu systému Windows 11) do systémů Windows 10 ve verzi 2004 a novějších. Přestože Microsoft tvrdí, že nyní slouží obecnějším účelům, počítače s Windows 11 ji nedostanou.

PC Health Check pro všechny

Primárním úkolem aplikace je nadále zobrazování informací o tom, zda je počítač možné aktualizovat na Windows 11. Kromě toho poskytne také další údaje o počítači, jako je jeho název, velikost operační paměti, kapacita primární úložné jednotky a stáří (není však jasné, jak se stáří počítá).

Aplikace poskytuje další přístupový bod, ze kterého mohou uživatelé nastavit zálohování a synchronizaci služby OneDrive. Nabídne také alternativní způsob, jak lze kontrolovat stav Windows Update a zjistit, jakou konkrétní verzi systému Windows 10 uživatel právě používá.

Aplikaci můžete odinstalovat

Podle poznámek k aktualizaci může aplikace „zobrazit aktuální kapacitu baterie vzhledem k původní kapacitě u zařízení, která používají jednu nebo více baterií“. Ačkoli dokáže zobrazit volnou kapacitu úložiště, zdá se, že kontroluje pouze hlavní disk, ze kterého je spouštěn operační systém.

V poznámkách k aktualizaci je uvedeno, že se jedná o součást automatické aktualizace systému Windows 10, kterou lze nainstalovat přes Nastavení-Aktualizace a zabezpečení-Vyhledat aktualizace. Aplikaci Kontrola stavu osobního počítače si můžete stáhnout také ručně z Katalogu služby Microsoft Update.

Závěrem zbývá dodat, že aplikaci Kontrola stavu osobního počítače můžete snadno odebrat, pokud pro ni nenajdete žádné využití. To lze provést standardní cestou, tedy přes Nastavení-Aplikace a funkce.

Diskuze (11) Další článek: Z VESMÍRU: Jak víme, že Vikingové předhonili Kolumba, a jak to Kolumbus uhrál s rudým měsícem

Témata článku: Windows, Microsoft, Operační systémy, Windows 10, Windows Update, Aktualizace, PC Health Check, Aplikace, Osobní počítač, Kontrola, Win + N, Počítač, Katalog, Nástroj, Kontrola stavu, Operační systémy na Heureka.czMiyazaki je fanda oldschoolovek. Bez ICO by prý Dark Souls nikdy nevzniklo

Miyazaki je fanda oldschoolovek. Bez ICO by prý Dark Souls nikdy nevzniklo

V Japonsku se slavilo 20. výročí od vydání PS2 legendy.

Radek Wunderlich
PlayStationFromSoftware
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Nejlepší aplikace pro tento týden: Retuše postavy, mapa navštívených míst a tracker přečtených knih

Nejlepší aplikace pro tento týden: Retuše postavy, mapa navštívených míst a tracker přečtených knih

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nová volitelná aktualizace systému Windows 10 opravuje 38 problémů
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux