Paznaky a BJC610

Michal Huber: Koupil jsem si tiskárnu Canon BJC 610, ale netiskne tak, jak jsem si představoval....
Michal Huber: Koupil jsem si tiskárnu Canon BJC 610, ale netiskne tak, jak jsem si představoval. Proto se s prosbou o pomoc obracím na vás. Mám problémy při tisku fontů Times New Roman CE a Arial CE a rovněž při tisku azbuky ve Windows 95.

Při Times New Roman CE mi netiskne při tisku slovenských textů měkké l a za tímto znakem posune kurzor asi o půl řádku doprava. Také mám problémy s měkkým t (ve slově je úplně vynechá) a za měkkým n přidává asi deset mezer. České texty se přitom tisknou bez problémů.

Při tisku Arial CE se měkké l a t vynechává a místo nich se tiskne mezera. Při tisku češtiny se mi po některých znacích neposune kurzor a tiskne se dvakrát na stejné místo.

Největší problémy mám ovšem s tiskem azbuky, kde mi při tisku vyjede z tiskárny čistá stránka. To obcházím tak, že data vytisknu do souboru a poté jej vytisknu z příkazového řádku MS DOSu použitím ovladače pro BJC 600e, ovšem v tom případě se mi změní barvy.

Protože tento problém má více uživatelů těchto tiskáren, myslím si, že to nebude ani chyba tiskárny nebo chyba hardwarové konfigurace. Můžete mi poradit co s tím, popřípadě kde bych sehnal novější ovladače pro tuto tiskárnu?

Computer: Popis vašich tiskových problémů mne natolik zaujal, že jsem kontaktoval několik servisních středisek tiskáren Canon. Poté, co jsem technikům těchto firem popsal vaše problémy, nejprve se tiše zděsili a po chvíli hloubání usoudili, že jde asi opravdu o chybu softwarovou, tak jak se domníváte. Nemusí to sice přímo souviset s ovladačem, ale bude to asi nejpravděpodobnější možnost. Buď je chybná jeho verze, nebo došlo nějak k jeho poškození. Bohužel však firma Canon neposkytuje nejnovější verze ovladačů pro jednotlivé tiskárny prostřednictvím Internetu, jak to dělá většina jiných firem. Ostatně o tom se můžete sám přesvědčit na adrese www.canon.com.

Jedinou možností jak získat nové ovladače k vaší tiskárně je kontaktovat některého z prodejců této techniky, nebo ještě lépe autorizované servisní středisko tiskáren Canon a nechat si zde novou verzi ovladače nahrát. Dle mých informací by vám tyto subjekty měly patřičné ovladače poskytnout.

Další věcí, kterou bych udělal na vašem místě, je prověření vašeho počítače na viry. Zvláště pokud stejnou chybu dělá tato tiskárna více vašim přátelům, se kterými si jistě vyměňujete nějaká data na disketách. Pokud se virus dobře zakousne do systému, pak se můžou dít nejpodivuhodnější věci. I když to virem být nemusí, je dobré mít v tomto směru jistotu. Zvláště když se dá chytit virus prostřednictvím www stránky z Internetu.

Ex post:

V čísle 22 jsem v odpovědi na dotaz Paznaky a BJC610 uvedl, že mi není známý žádný zdroj, kde by se bez osobní návštěvy daly sehnat ovladače k tiskárnám Canon. Pan Karel Mareš nám poslal kontakt na BBS, kde by se s pomocí modemu tyto ovladače daly opatřit. Firma European Peripherals provozuje BBS, na níž jsou tyto ovladače k dispozici. Telefonní číslo této BBS je: 02-85 86 094

Váš názor Další článek: Softwarový gigant zakládá nové výzkumné centrum

Témata článku: Windows, Osobní doprava, Ovladač, Paz, Stejný dotaz, Tiskárny Canon, Mezera


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Messenger a Instagram přicházejí v Evropě o funkce. Kvůli nové směrnici o soukromí
Vladislav Kluska
EvropaInstagramFacebook Messenger
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 41

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Možná největší problém je nedostupnost, nejžádanější kusy jsou vyprodané

David Polesný | 34

David Polesný
VánoceNotebooky
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5