PayPal | Crowdfunding

PayPal spustil fundraisingovou platformu Generosity Network, inspirovala ho pandemie

Foto: PayPal
PayPal spustil fundraisingovou platformu Generosity Network, inspirovala ho pandemie | Foto: PayPal

Nejrůznějších serverů, kde můžete požádat o komunitní financování projektu nebo příspěvek na podporu dobré věci, není zrovna málo. PayPal si přesto řekl, že trh zvládne další. Spustil svou vlastní fundraisingovou platformu nazvanou Generosity Network, kterou chce přímo konkurovat GoFundMe. 

Fundraising a crowdfunding jsou dvě odlišné věci, i když se nachází v jedné větší kategorii, kterou bychom mohli obecně nazvat shromažďování prostředků. Zatímco u crowdfundingu lidé obvykle přispívají na podnikatelský záměr a čekají, že za to výměnou něco dostanou, fundraising se tradičně pojí s charitativními aktivitami a odměnou je dobrý pocit. 

Liší se proto i platformy, kde oba druhy vybírání financí probíhají. Pro crowdfunding existuje celá řada serverů, u fundraisingu měl dosud v online prostředí monopol GoFundMe, když nepočítáme přispívání na Facebooku.

Generosity Network má fungovat téměř totožně. PayPal v rámci platformy umožňuje tvorbu kampaní s maximálním limitem 20 tisíc dolarů a výběr bude omezen na 30 dní, přičemž všechny kampaně by měly mít charitativní charakter. Společnost tvrdí, že jej ke spuštění nové stránky inspirovala pandemie koronaviru, kvůli které se spousta podniků a lidí dostala do těžké situace. Navíc současná situace ztěžuje i tradiční „offline“ fundraising. 

PayPal již nástroj v podobném duchu měl, jmenuje se Money Pools. Nicméně ten je zaměřen především na rodinné aktivity. Systém je přímo popisován jako „online pokladnička na dárek, večírek, výlet nebo jinou sbírku od přátel a rodiny”. Oproti tomu v rámci Generosity Network se mohou propojit i neznámí lidé a kampaně bude inzerovat přímo PayPal. 

Příspěvky budou probíhat - nepřekvapivě - přes PayPal a zatím tvůrcům kampaní zůstane sto procent vybrané částky. Časem si ale společnost bude strhávat určité poplatky, které zatím neupřesnila. Rovněž v první fázi bude Generosity Network spuštěna pouze v USA, další země budou následovat. 

Váš názor Další článek: Jak technologie mění sport: Ať už cyklistika nebo hokej, data vládnou

Témata článku: Facebook, USA, PayPal, Crowdfunding, GoFund, Kampaň, Pandemie, Platforma, INS, Fundraising, GoFundMePřehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

Jak ovládnout procesy ve Windows 10 a odemknout zablokovaný soubor?

V každém operačním systému běží celá řada procesů a služeb. Ukážeme vám, jak plně získat pod kontrolu jejich běh.

Karel Kilián
Windows 10TipySoftware
Petr Urban doporučuje: Na co se dívám a vy byste měli taky

Petr Urban doporučuje: Na co se dívám a vy byste měli taky

Pokud zrovna máte chuť zapomenout na svět kolem, doporučím vám dvě desítky seriálů a filmů. Snažím se vyhýbat starším a profláknutým titulům, nabízím odpočinkovou i náročnou látku. Vybírám věci, které mají svůj specifický charakter, díky němuž vyčnívají.

Petr Urban
Filmy a seriály
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy