Paušální dial-up: nic nového ze strany ČTc

Tuto středu proběhlo další jednání řídícího výboru fóra pro dial-up internet. Český Telecom měl na tuto schůzku přinést konkrétní nové návrhy pro vytáčený přístup k internetu. Bohužel, nestalo se tak.
Paušální dial-up: nic nového ze strany ČTc

O čem se jednalo, k čemu se došlo

Zástupce Českého Telecomu hned na úvod své řeči předeslal stanovisko své společnosti, ve kterém vyjádřil lítost nad tím, že nemohou dodržet svůj slib z minulého týdne a předložit řídícímu výboru nové návrhy s novými variantami připojení. Následné jednání se neslo ve značně napjatém duchu všech tří zúčastněných stran – jak platformy Zástupců uživatelů internetu (ZUI), tak Českého Telecomu, tak i alternativních operátorů.

Je skutečně škoda, že Český Telecom nedokázal splnit své sliby, zejména vezmeme-li v úvahu, že minulý týden proběhla také schůzka zástupců ZUI s generálním ředitelem Českého Telecomu, kde byl dán podobný slib.

Zástupci ZUI nesli s nelibostí také skutečnost, že část jednání mezi alternativními operátory a Českým Telecomem, kvůli nimž bylo řídící fórum vytvořeno, probíhá mimo rámec tohoto fóra a zástupci uživatelů internetu tak nemají žádnou možnost účastnit se a zasahovat do těchto diskuzí. Na jednu stranu je podobný krok pochopitelný – v případě, že se na pořad dne dostanou jednání o částkách pro alternativní operátory, kterážto jsou často předmětem obchodních tajemství, ale v tuto chvíli, kdy není jistý ani zvolený způsob účtování, lze podobná „zákulisní“ jednání vyložit i jako snahu odstavit zástupce ZUI na vedlejší kolej.

Co dál?

Zástupce Českého Telecomu na jednání přislíbil, že konkrétní návrhy se vynasnaží předložit zhruba do 15. července, přičemž další jednání Fóra ZUI by mělo proběhnout koncem tohoto měsíce a uzavřít dokument a s pomoci rozhodnutí ČTÚ zavést na trh nové dial-up modely.

ADSL: perlička na závěr

Toto jednání se týkalo dial-up (vytáčeného) internetu, nicméně probleskla i informace o posledních představách Českého Telecomu ohledně fungování ADSL. Podle této neoficiální informace zvažuje Český Telecom možnost, že po vyčerpání 10GB měsíčního limitu na přenos dat (u nejlevnější varianty ADSL), by byl uživatel jednoduše odstřižen od sítě až do začátku dalšího měsíce, tzn. po zbytek účtovacího období by nemohl internet vůbec využívat nebo by si musel přikoupit další objem dat, případně přejít na nynější dial-up za minuty. Nakolik je tato informace průchozí a jak moc hluboko do minulosti by nás vrátila, to nechám na vás a vašich komentářích…

Témata článku: Internet, Up, Podobná možnost, Neoficiální informace, Minulý týden, Nejlevnější varianta, Minulý měsíc

21 komentářů

Nejnovější komentáře

  • O L I N 3. 7. 2003 21:31:16
    Hmm, stačilo by mi zničit ČT, ostatní věci ať si řeší sami, nemám čas na...
  • Melkor 3. 7. 2003 20:33:13
    Dovolil bych si mit jioste pochybnosti o tom, ze by kdokoli chtel mit na...
  • O L I N 3. 7. 2003 18:21:30
    Jestli si ministr Mlynář neví s ČT rady, ať mě k tomu pustí, já to za něj...
Určitě si přečtěte

Nový Skype! Vypadá jinak a je „sociálnější“

Nový Skype! Vypadá jinak a je „sociálnější“

18.  8.  2017 | Markéta Mikešová | 48

Co je realita a fikce? Brzy to nepoznáme. A.I. ze Stanfordu tvoří fotky z neexistujících měst

Co je realita a fikce? Brzy to nepoznáme. A.I. ze Stanfordu tvoří fotky z neexistujících měst

** Fotografii každý vnímá jako jednoznačný důkaz ** časem to ale přestane platit ** Strojové učení se totiž neustále zdokonaluje

16.  8.  2017 | Jakub Čížek | 13

Americké transportní vrtulníky Chinook dostanou nové svaly

Americké transportní vrtulníky Chinook dostanou nové svaly

** Flotila vrtulníků Chinook se dočká významné modernizace ** Chinooky budou vybaveny novými technologiemi, díky nimž jejich trup dostane lepší svaly ** Hravě tak unesou mnohem těžší náklady než dosud

17.  8.  2017 | Stanislav Mihulka | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí