Patří notebooky Acer k těm nejhorším? Nesmysl!

Vybíráme nejlepší články z blogů, které byste si neměli nechat ujít. Řeč bude tentokráte především o notebooku Acer, netbooku i mini notebooku. Přečtete si ale i o hrách pro Linux.

Rtuť teploměru v minulých dnech poklesla na historické minimum, na horských hřebenech se namísto cyklistů prohání běžkaři a ve městech pomalu začala nová topná sezóna. Pokud vás přesto bude o víkendu trápit zima, ohřejte se u počítače, týden s blogy na Živě.cz totiž opět přinesl několik vášnivých diskusních smrští. Ale pěkně popořádku. Přinášíme vám tradiční týdenní přehled ze světa bloggerů na Živě.cz

Skutečně patří notebook Acer k těm nejhorším?

Poměrně živo bylo minulý týden na blogu Robert píše…, autor se zde totiž rozepsal o své pozitivní zkušenosti s Ubuntu Linuxem, na který přešel právě před měsícem. R.grohol vyjmenoval, v čem přehrává multimédia, kdo mu pomáhá se správou souborů a že se mu trochu stýská po GOM Playeru. Diskuse pod blogem čítá několik desítek komentářů a je velmi příjemné, že většina příspěvků je protentokrát skutečně konstruktivní, bez zbytečných nadávek a flamu.

 Klepněte pro větší obrázek
Liborovi Acer rozhodně nevadí

Ubuntu koneckonců používá i autor blogu Libor bloguje…, který se veřejně ptá, zdali notebooky Acer vážně patří k těm nejhorším, doma má totiž Acer 5030 s rozšířenou RAM pamětí a je spokojený. A co na to čtenáři? Zatímco jedna polovina nedá na značku Acer dopustit, druhá ji posílá do horoucích pekel. A co vy? K jaké skupině patříte?

Chrome oslovil především čtenáře, kteří používají Firefox

A ještě jednou Linux – na blogu Linux pro lidi se objevil nový seriál o hrách. V první části se můžete seznámit se sportovně založeným TuxRacerem a dalšími tučňáky. Nejeden čtenář by se ale mohl ptát, kam že zmizel Machjong a další logické unixové hry, které na Linuxu zastupují roli karetních her z Windows.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Jaké oblibě se těší Chrome mezi čtenáři Živě.cz? Srovnejte statistiku z posledního srpnového a z druhého zářijového týdne

Google na začátku září představil svůj nový prohlížeč Chrome. Ať už jste si jej oblíbili, nebo vám vadí některé nedostatky včetně absence RSS čtečky, vězte, že mezi čtenáři Živě.cz oslovil Chrome zejména uživatele Firefoxu, jelikož jeho podíl roste na úkor právě tohoto prohlížeče.

K čemu je vůbec dobrý kvalitní notebook? Hm...

Nepotřebuji kvalitní notebook, parafrázuje Notebookinsider mnoho zájemců o nový notebook s tím, že do půl roku budou všichni ti, kteří dali přednost kvalitní brašně před dražším notebookem, spílat nad svým neštěstím a hledat radu, jak ze začarovaného kruhu ven.

Čekáte mail? Možná se nedočkáte, stěžuje si Pavla008 na svém blogu Slečna008 a popisuje své nepříliš pozitivní zkušenosti s bezplatným e-mailem od Seznamu. Za zmínku ale stojí také zajímavá diskuze, ve které se snaží ostatní čtenáři Pavle poradit. Podařilo se? Podívejte se sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Notebook, netbook nbeo mini notebook? Co si vyberete?

Ptáte se, kam směřuje vývoj netbooků? Pak si určitě přečtěte blog Martina Strnada, který okomentuje poslední vývoj v tomto segmentu trhu s notebooky a ukáže vám i pěkná videa a fotografie. Podobně se ptá i autorka blogu Nepolíbená… výpočetní technikou, která se v tomto případě pozastavuje nad tím, jestli budou mininotebooky obstojné počítače, nebo se bude jednat pouze o líbivé doplňky s operačním systémem. Notebooková témata tentokrát uzavře opět Notebookinsider, který ve svém blogu napovídá, co udělá jako první, když si na notebook nainstaluje Windows Vista. A co naopak děláte vy? Zapojte se do diskuze pod článkem.

Linux může nadchnout i skutečného herního pařana

V průběhu jediného týdne stačil Vojtěch Trefný vydat ještě druhý díl Ubuntu a Hry. Pakliže první část věnoval unixovým evergreenům, pak v tom druhé každého nedůvěřivce přesvědčil o tom, že i na Linuxu se dá „slušně pařit“. Pokud máte rádi akční 3D, nadchne vás unrealový klon OpenArena, pakliže jako já naopak holdujete RPG a strategiím, určitě se pokocháte obrázky z her Glest a Battle for Wesnoth.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
OpenArena, Glest a Battle for Wesnoth

A nakonec ještě poškádlíme Google, Z@chi má totiž problém s titulní stránkou Google, která hlásí, že je Z@chi škodlivý vir a spyware. Pokud se chcete zeptat přímo viceprezidenta Google, proč tomu tak je, nebo máte v kapse něco lepšího, nezapomeňte se podívat na zítřejší titulku Živě.cz, čeká vás totiž překvapení.

Takový byl tedy týden s blogy a za dveřmi je další. Určitě tedy v psaní neustávejte, předpověď počasí ostatně na další dny nevěstí nic dobrého. A zároveň se už na dva šťastlivce nedočkavostí třepou dva miniaturní notebooky Acer Aspire One.

Diskuze (4) Další článek: Google zná detailní programy českých kin

Témata článku: Notebooky, Acer, Cyklista, Battle, TomTom One, Nesmysl, Notebook Acer, Chrome na Živě, Acer Aspire One, RPG, Nový seriál, Evergreen, Tradiční týden, Týdenní předpověď, Nejprodávanější notebooky na Mall.cz


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu