Parler je zpět. Kontroverzní síť sehnala nový hosting, který nezávisí na „big tech“ firmách

Foto: Parler
Parler je zpět. Kontroverzní síť sehnala nový hosting, který nezávisí na „big tech“ firmách | Foto: Parler

Trvalo to více než měsíc, ale kontroverzní sociální síť Parler se vrátila zpět na internet. V tiskové zprávě informovala, že získala nový hosting, který není provázaný s žádnou z masivních technologických společností, jež ovládají trh. Podle jejích slov tak nehrozí, že ji někdo znovu vypne. Síť již mohou používat stávající uživatelé, noví dostanou možnost od příštího týdne.

„Nová platforma Parleru je založena robustní, nezávislé technologii a nemusí pro svůj provoz spoléhat na tzv. big Tech,“ uvedla firma. Kdo poskytuje nový hosting, zatím nebylo potvrzeno. Stránka je nicméně skutečně funkční, několik detailů ale ještě musí vychytat. Například stále obsahuje odkazy na stažení aplikací na Apple Store a Google Play Store, nicméně ty jsou k ničemu, jelikož oba dva obchody aplikaci zakázaly.

V samotné síti to vypadá, že byť účty vydržely, většina příspěvků přenesena nebyla. Diskuze tak musí začít nanovo a už pomalu začínají. Parler také do „nové éry“ vstupuje s novým ředitelem, dosavadního CEO Johna Matze správní rada propustila a dočasně jej nahradil Mark Mackler než bude nalezen trvalý ředitel. 

Parler se do popředí zájmu dostal během amerických prezidentských voleb. Díky jeho minimálním pravidlům pro moderování příspěvků přilákal mnoho krajně pravicově a konzervativně smýšlejících uživatelů. Zatímco někteří lidé zde normálně diskutovali - funkčností se Parler podobá Twitteru - jiní rozvíjeli narativ Stop the steal podporovaný exprezidentem Donaldem Trumpem, že celé volby byly podvod.

Když pak celá kampaň vyeskalovala útokem na americký Kongres a ukázalo se, že právě Parler byl jedním míst, kde se podobné názory koncentrovaly (navíc síť odmítala mazat i rasistické komentáře a výhrůžky znásilněním) Parler ztratil hosting, který si platil u Amazon Web Services a byl tím de facto zcela vypnut. Mezi oběma firmami nyní zuří právní bitva.

Diskuze (101) Další článek: Pat Gelsinger se oficiálně stává šéfem Intelu. Podívejte se na jeho nadšený proslov

Témata článku: Technologie, Sociální sítě, Internet, Web, Twitter, Donald Trump, Síť, CEO, Hosting, Apple Store, Google Play Store, Aplikace, Parler, AWS


Určitě si přečtěte

Čestné prohlášení při cestě mimo okres může být i elektronické. Stačí k tomu mobil
Lukáš Václavík
COVID-19eGovernmentDoprava
Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

Výmluvy filmových pirátů jsou stejně ostudné jako český autorský zákon (komentář)

** Autorský zákon vůbec nerespektuje internet a současnou realitu. ** Je stahování filmů legální a jaké se na to vztahují výjimky? ** Proč a za co všechno platíme výpalné?

Lukáš Václavík | 361

Lukáš Václavík
PirátstvíHudba, filmy, seriály
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 12

Lukáš Václavík
Doprava
Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

Avast Omni: Krabička, která vám hackne síť a promění se v unikátní antivirus

** Počítač dnes ochrání kdejaký antivirus ** Drobná krabička Omni se postará rovnou o celou domácí síť ** Bude ji odposlouchávat, analyzovat a blokovat útoky

Jakub Čížek | 120

Jakub Čížek
AntivirusIoT
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Pozor na tyto doplňky pro Chrome a Edge. Mohou obsahovat malware, varuje Avast
Jakub Čížek
MalwareProhlížeče
Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

Superinteligenci nedokážeme ovládat a nejspíše se nedozvíme, že už tam někde je

** Firmy i organizace včetně EU připravují etické kodexy pro A.I. ** Vědci z Madridu zkoumali, jestli je budeme moci aplikovat na A.I. 2.0 ** A je tu háček, superinteligence pro nás totiž bude neuchopitelná

Jakub Čížek | 84

Jakub Čížek
Umělá inteligence