Parametrické modeláře pro stavařinu jako houby po dešti

Schopnost parametrického modelování je naprosto běžná u strojírenských CA systémů, ostatní obory jsou na tom podstatně hůř, nebo dokonce nemají vůbec šanci.
Schopnost parametrického modelování je naprosto běžná u strojírenských CA systémů, ostatní obory jsou na tom podstatně hůř, nebo dokonce nemají vůbec šanci. Za zhruba poslední rok se ale situace podstatně mění v AEC oblasti.

Asi před měsícem jsme na Živě psali o druhé verzi parametrického AEC modeláře Revit stejnojmenné firmy, která se pyšní údajně „prvním parametrickým modelářem pro AEC oblast“. Lukrativní oblast zřejmě vycítilo více firem a tak je na trhu další parametrický modelář pro stavaře a architekty, Architecturals 2.0 firmy Bricsnet.

Není to samostatný produkt, ale nadstavba pro AutoCAD nebo IntelliCAD. Druhá verze přichází necelých pět měsíců po uvedení jedničky, která byla dostupná pouze pro IntelliCAD.

Pořadí vývoje, kdy prvním byl IntelliCAD a teprve později následoval přechod na AutoCAD, je trochu netypické, ale nejde mu upřít logiku. Portfolio uživatelů AutoCADu je díky jeho popularitě tak obrovské, že by bylo bláhové nevyužít toto podhoubí pro růst vlastní nadstavby. Navíc kvalitních a vyspělých produktů pro AEC není třeba v porovnání se strojařinou příliš mnoho. O případném úspěchu Architecturals u nás zatím ale nelze příliš uvažovat, jednak ji na našem trhu nikdo nedistribuuje, navíc český trh je velmi slušně obsazen dlouholetým a technicky značně vyzrálým CADKONEm. Cena Architecturals 2.0 se pohybuje mírně pod 1 000 USD.

Váš názor Další článek: Co si dát dvacet (giga)?

Témata článku: Houby, Mode, Jak, Lukrativní oblast, Modelář, Parametr, Stav, Model


Určitě si přečtěte

Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Šéf Spotify: Budeme zdražovat. Náš obsah se zlepšil
Markéta Mikešová
PředplatnéSpotify
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5