Pár letních novinek od ICQ

Služba pro on-line komunikaci ICQ si pro nás na léto přichystala pár novinek. Týká se to zejména verze Lite a pár novinek se najde i u ICQ2Go!

Hned na úvod jen malou poznámku, aby nedošlo k omylu. Pokud budeme mluvit o verzi Lite jedná se o odlehčenou verzi plnohodnotného softwarového klienta ICQ. Dříve byla totiž jako Lite označována webová verze klienta, která se dnes nazývá ICQ2Go! O té budeme hovořit později.

Firma ICQ Inc. připravila pro všechny zájemce o testování odlehčenou verzi Lite plného klienta ICQ. Tato zatím pouze aplha verze má daleko menší instalační soubor, 1,39 MB oproti 3,88 MB plné verze. Dále by měla rychleji startovat a zabírat méně systémových prostředků, plná verze ICQ po čase používání na mém počítači zabírala 17 112 kB paměti, kdežto ICQ Lite maximálně 5 216 kB.

Klepněte pro větší obrázek

U ICQ Lite je zjednodušeno ovládání na nejnutnější, ale zcela postačující prvky. Můžete posílat zprávy, SMS, soubory a vyhledávat ostatní uživatele služby ICQ. Veškerou komunikaci jsem zkoušel a fungovala zcela bez problému, například odeslaná SMS do sítě Eurotelu dorazila během chvilky. Při posílání zprávy nejste ochuzeni ani o nastavení fontů, barvy textu nebo možnosti zasílání smajlíků. Jen s historií zpráv je trochu problém, automaticky se neukládá a pokud ji chcete mít, musíte si ji sami uložit a poté později nahrát. Je tady i jedna zajímavá funkce navíc, pokud pošlete zprávu někomu, kdo také používá Lite klienta vidíte, zda vám odpovídá nebo ne.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud se chce přihlásit jiný uživatel, vy se odhlásíte a další uživatel se následně přihlásí, podobně jako ve Windows. Nemá-li své ICQ číslo může si ho zřídit i pomocí Lite verze. S Lite verzí jsem pracoval asi tři hodiny a přišla mně opravdu o něco rychlejší a to nemám zrovna pomalý stroj. Proto si ji dovolím doporučit všem uživatelům, kterým nevyhovuje rychlost plného klienta ICQ. Doporučuji ji ačkoli je Lite verze zatím pouze ve stadiu alpha, protože jsem se stabilitou a komunikací během testování neměl žádné problémy. Program se nemusíte bát vyzkoušet, i když máte plnou verzi ICQ, z Lite se snadno přepnete do plné verze ICQ.

 Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázekVylepšení se dostalo i webové verzi ICQ2Go! Asi nejpodstatnějším vylepšením je možnost zřídit si číslo ICQ i přes Lite verzi, můžete tak učinit při přihlašování. Mezi další vylepšení patří vícejazyčná podpora, možnost detailnějšího nastavení, zlepšená komunikace se serverem a vylepšená podpora Unixových strojů. O webové verzi jsme už psali, takže pokud se chcete dozvědět víc, doporučuji starší článek ještě v té době o ICQ Lite. Webovou verzi jsem také vyzkoušel a vše až na češtinu fungovalo bez problémů.

Klepněte pro větší obrázek

Nakonec bych ještě upozornil na to, že vyšla nová plná verze ICQ 2002a Build #3728 a na novou možnost snadného vygenerování ICQ2Go! Panelu i s kódem pro umístění na vaše stránky.

Je vidět, že nám chce ICQ usnadnit letní komunikaci z cest, za což mu buď dík. Abychom si i my usnadnili práci, je dobré používat klienta ICQ od verze 2001 a vyššího, protože jinak nebudou kontakty uloženy na centrálním serveru, a tak přístupné odkudkoli.

Diskuze (18) Další článek: Vyšel Nvidia Keyhole EarthViewer 3D

Témata článku: Odlehčená verze, Plná verze, Pár, Verze, Pomalý stroj, Plná možnost, Pár let, Lite, ICQ, Let, Verse


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu