Panda Antivirus: Doktor Bolíto pro váš počítač

Mezi méně známé ale kvalitní antivirové programy patří i produkt Panda Antivirus pocházející ze Španělska.
Jaroslav Fiker: Nedávný útok viru ILoveYou poněkud nevybíravým způsobem upozornil na nutnost antivirové ochrany počítačů. Na českém trhu je k dispozici celá řada kvalitních antivirových programů. Některé jsou méně známé, jiné naopak velmi populární. Do první skupiny patří i produkt Panda Antivirus pocházející ze Španělska.

Panda pro všechno
Panda Antivirus se dodává ve verzích pro operační systémy DOS, Windows 3.x/9x/NT/2000, OS/2, ale i pro servery NetWare 3.x–5.x a Windows NT 3.51–4.0. Můžete ho tedy použít k antivirové ochraně samostatných počítačů i pracovních stanic a serverů zapojených v síti. Pro tento případ je součástí produktu aplikace Panda Administrator sloužící ke konfiguraci, monitorování a aktualizaci antivirové ochrany v celé síti.

Budete si rozumět
Ovládání programu je velmi snadné. Přispívá k tomu přehledné uživatelské rozhraní a možnost volby základního a rozšířeného režimu. Základní režim je zaměřen na maximální usnadnění obsluhy, rozšířený režim naopak umožňuje využít všech možností programu.

K dispozici máte několik předdefinovaných testů k okamžitému i plánovanému (a to opakovanému i jednorázovému) použití. Navíc se při startu systému automaticky provádí kontrola paměti a boot sektoru pevného disku.

Pokud potřebujete prověřit menší množství souborů, je mnohem jednodušší spustit kontrolu přímo z menu, které se objeví po stisku pravého tlačítka myši například v Průzkumníkovi.

Můžete klidně spát
Důležitou součást tvoří rezidentní ochrana, jejíž úlohou je zabránit operacím s infikovanými soubory. Součást tvoří i propracovaná ochrana před infekcí z Internetu, která je v současné době více než důležitá. Panda Antivirus může kontrolovat příchozí i odchozí poštu, soubory přenášené protokoly FTP a HTTP, komponenty ActiveX i Java aplety. Navíc lze zablokováním přístupu na určené adresy nebo některých služeb (WWW, FTP, POP3 atd.) zabránit návštěvám nežádoucích serverů.

Součástí „platinové verze“ je nadstavba pro ochranu systému elektronické pošty. Tento doplněk, který je propojen s klientem Exchange nebo Outlook (Outlook Express je podporován základním programem), umožňuje automaticky nebo na vyžádání kontrolovat poštu včetně příloh. Výhodou je značná nezávislost na původním produktu a možnost nastavení a ovládání přímo z prostředí klienta elektronické pošty.

Ochrana k snídani
Panda Antivirus podporuje automatickou aktualizaci virové databáze (přenášejí se pouze změny, nikoli celá databáze) i programového vybavení prostřednictvím Internetu, a to bez zásahu uživatele podle předem naplánovaného časového harmonogramu. Změny v databázi jsou prováděny každý den; díky tomu je systém schopen rychle reagovat i na zcela nové viry.

antivirový program
Panda Antivirus Platinum
Zdroj: proNETIX SK
Telefon: +421 (7) 44 25 01 96
Cena: 3 024 Kč včetně. DPH (v ceně je roční aktualizace)
Parametry: přes 50 000 virů

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Diskuze (4) Další článek: Levná ochrana počítače

Témata článku: Windows, Antivirus, Panda, Pán, Populární test, Základní možnost, Celá databáze, Důležitý soubor, Součást, Doktor, Rozšířený režim, Antivirový program, Důležitá součást, ANT +, Dok, Jednorázové použití, Nedávný útok, Pan


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky