Panda Antivirus: Doktor Bolíto pro váš počítač

Mezi méně známé ale kvalitní antivirové programy patří i produkt Panda Antivirus pocházející ze Španělska.
Jaroslav Fiker: Nedávný útok viru ILoveYou poněkud nevybíravým způsobem upozornil na nutnost antivirové ochrany počítačů. Na českém trhu je k dispozici celá řada kvalitních antivirových programů. Některé jsou méně známé, jiné naopak velmi populární. Do první skupiny patří i produkt Panda Antivirus pocházející ze Španělska.

Panda pro všechno
Panda Antivirus se dodává ve verzích pro operační systémy DOS, Windows 3.x/9x/NT/2000, OS/2, ale i pro servery NetWare 3.x–5.x a Windows NT 3.51–4.0. Můžete ho tedy použít k antivirové ochraně samostatných počítačů i pracovních stanic a serverů zapojených v síti. Pro tento případ je součástí produktu aplikace Panda Administrator sloužící ke konfiguraci, monitorování a aktualizaci antivirové ochrany v celé síti.

Budete si rozumět
Ovládání programu je velmi snadné. Přispívá k tomu přehledné uživatelské rozhraní a možnost volby základního a rozšířeného režimu. Základní režim je zaměřen na maximální usnadnění obsluhy, rozšířený režim naopak umožňuje využít všech možností programu.

K dispozici máte několik předdefinovaných testů k okamžitému i plánovanému (a to opakovanému i jednorázovému) použití. Navíc se při startu systému automaticky provádí kontrola paměti a boot sektoru pevného disku.

Pokud potřebujete prověřit menší množství souborů, je mnohem jednodušší spustit kontrolu přímo z menu, které se objeví po stisku pravého tlačítka myši například v Průzkumníkovi.

Můžete klidně spát
Důležitou součást tvoří rezidentní ochrana, jejíž úlohou je zabránit operacím s infikovanými soubory. Součást tvoří i propracovaná ochrana před infekcí z Internetu, která je v současné době více než důležitá. Panda Antivirus může kontrolovat příchozí i odchozí poštu, soubory přenášené protokoly FTP a HTTP, komponenty ActiveX i Java aplety. Navíc lze zablokováním přístupu na určené adresy nebo některých služeb (WWW, FTP, POP3 atd.) zabránit návštěvám nežádoucích serverů.

Součástí „platinové verze“ je nadstavba pro ochranu systému elektronické pošty. Tento doplněk, který je propojen s klientem Exchange nebo Outlook (Outlook Express je podporován základním programem), umožňuje automaticky nebo na vyžádání kontrolovat poštu včetně příloh. Výhodou je značná nezávislost na původním produktu a možnost nastavení a ovládání přímo z prostředí klienta elektronické pošty.

Ochrana k snídani
Panda Antivirus podporuje automatickou aktualizaci virové databáze (přenášejí se pouze změny, nikoli celá databáze) i programového vybavení prostřednictvím Internetu, a to bez zásahu uživatele podle předem naplánovaného časového harmonogramu. Změny v databázi jsou prováděny každý den; díky tomu je systém schopen rychle reagovat i na zcela nové viry.

antivirový program
Panda Antivirus Platinum
Zdroj: proNETIX SK
Telefon: +421 (7) 44 25 01 96
Cena: 3 024 Kč včetně. DPH (v ceně je roční aktualizace)
Parametry: přes 50 000 virů

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Diskuze (4) Další článek: Levná ochrana počítače

Témata článku: Windows, Antivirus, Panda, Doktor, Populární test, Základní možnost, Dok, Pan, Nedávný útok, Rozšířený režim, Součást, Jednorázové použití, Antivirový program, Pán, Důležitá součást, Celá databáze, Důležitý soubor


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 94

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 27

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 101Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky