Paměti | Corsair | DDR5

Paměti DDR5 budou topit. Dle Corsairu bude nutné zajistit kvalitní chlazení

Nové typy pamětí DDR5 sice přinesou výrazně vyšší frekvence a propustnosti s nižším základním napětím, avšak z důvodu dalších novinek budou  generovat více tepla než paměti DDR4.

Zástupce společnosti Corsairu uvedl, že se paměti DDR5 budou oproti DDR4 více zahřívat z toho důvodu, že budou mít na sobě napěťový regulátor, který byl u DDR4 umístěn na základní desce a nikoli přímo na modulu paměti.

Pokud k tomu přidáme fakt, že chystané modely s vyšší frekvencí až do 12,6 GHz budou mít napětí z původních 1,1 V zvýšené až na 1,6 V, bude to znamenat spoustu tepla navíc přímo na modulu.

Paměti DDR5 tak bude nutné lépe chladit, otázkou ale je, jak velký to bude reálně problém. Vzhledem k tomu, že problémy s přehříváním se objevují už u výkonných SSD, podobný osud asi čeká i paměti DDR5 s vysokou frekvencí a vysokým napětím.

Bude tak jistě vhodné, mít dobře větranou skříň a uvidíme, zda v takovém případě nebude problém třeba se čtyřmi moduly hned vedle sebe, umístěných vedle horkého vzduchového chladiče, horké napájecí kaskády pro procesor a podobně.

Váš názor Další článek: Nastřelené ceny grafických karet od Nvidie rychle klesají. Modely od AMD se zatím drží

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,