Pamela: sexy záznamník pro Skype

Internetový komunikátor Skype je i navzdory různým sporným funkcím populárním řešením pro internetovou telefonii. V porovnání se skutečným telefonem mu něco schází. Chybějícím prvkem je záznamník, a to je právě oblast, ve které najde uplatnění program, který nabídne ukládání příchozích hovorů v době, kdy nejste u počítače.

 Plusy / minusy
 + ukládání zvuku i videa
 + úpravy nastavení pro jednotlivé kontakty 
 – vyžaduje zapnutý počítač

Program s netypickým názvem Pamela vám umožní přijmout hovory pomocí Skype i v době, kdy neste přítomni u počítače. Ten však musí běžet. S trochou představivosti můžete tento program využít i v případě, kdy momentálně nechcete s volajícím mluvit. Pro českého uživatele je Pamela zajímavá také díky česky komunikujícímu rozhraní. Neměli byste tedy mít problém s ovládáním.

Záznamník s funkcemi pro podcasting

V okamžiku, kdy spustíte Skype a k němu program Pamela, zobrazí Skype informaci o tom, že se jej snaží jiný program využívat. Pokud chcete umožnit, aby Pamela fungovala, dovolte ji využití Skype – funkce komunikátoru by to nemělo negativně ovlivnit. Chcete-li si Pamelu nejprve vyzkoušet, doporučuji povolit využívání Skype pouze pro jednou a nechat program, aby se vždy dotázal.

Klepněte pro větší obrázek

Skype pozná, když se jej budete snažit propojit s Pamelou

Jak uvidíte po spuštění Pamely, program nabízí seznam hlasových zpráv, nahraných hovorů, historii textové komunikace, upozorňování na narozeniny, podcasting (zde nazvaný PamCasting) a také funkci pro blogování. Aby bylo možno program používat podle vašich představ, měli byste ze všeho nejdříve kouknout do jeho nastavení. Pokud necháváte Skype startovat zároveň se spuštěním Windows, měli byste to umožnit i Pamele. Obecné volby nabízejí různé umisťování okna programu, spolupráci s výchozím přehrávačem zvuku a jiné.

Klepněte pro větší obrázek

Pamela nabízí jednoduché rozhraní

Váš vlastní pozdrav potěší

Hlavní částí v celém nastavení je Hlasová schránka. Nastavíte zde, po kolika sekundách se má hlasový záznamník aktivovat. Pamela rozlišuje stav, kdy jste online a vaši nepřítomnost u počítače. Kromě těchto údajů můžete nastavit také maximální délku nahrávané hlasové zprávy. Výchozí hodnota tři minuty by měla bohatě stačit.

Každý záznamník má uvítací zprávu pro volající, a tedy ani Pamela není výjimkou. Výchozí pozdrav je namluven ženským hlasem v angličtině a volajícímu sděluje, aby po pípnutí zanechal vzkaz. Pamela vám umožňuje získat další uvítací zprávy ze služby eVox, ale myslím, že většina uživatelů využije možnost nahrát si vlastní vzkaz pro volající. V nastavení ještě můžete upravit složku pro ukládání hlasových zpráv a program je v základu připraven k použití.

Klepněte pro větší obrázek

Nezapomeňte na to, že ne každý uživatel bude rozumět anglickému vzkazu

V nastavení najdete mnoho dalších zajímavostí a užitečných funkcí, které vylepšují práci se Skype. Pamela dovede odpovídat na textovou komunikaci. Stačí, abyste ji určili kdy – při stavu online, mimo počítač atd. Při probíhajícím hovoru dovede další zájemce o komunikaci s vámi upozornit, aby se ozvali později, jelikož momentálně telefonujete.

Zaznamenejte si videohovory

Řada lidí využívá možnosti mobilních telefonů pro nahrávání hovorů. Pomineme-li, zda je to morální, pak je to zajímavý způsob, jak si později v klidu zpracovat důležité informace. Něco podobného nabízí i Pamela. Ve výchozím nastavení automaticky nahrává všechny odchozí hovory a u příchozích volání se na nahrávání zeptá. Pro jistotu také zobrazí informaci o tom, že hovor bude nahráván, takže programu by nikdo neměl vytýkat zásahy do soukromí v tomto směru.

Klepněte pro větší obrázek

Při nahrávání komunikace by se program měl vždy dotázat

V komunikátoru Skype můžete používat i webovou kameru pro uskutečnění videohovorů. Na to samozřejmě Pamela pamatuje a nabízí nahrávání i tohoto způsobu komunikace. Stačí nastavit použitý kodek pro kompresi ukládaného videa. Zvukovou stopu je možné na požádání ukládat samostatně, ale myslím, že většině uživatelů bude vyhovovat spojení s obrazem do jednoho souboru. Zajala mě možnost, kdy volající může uložit vzkaz spolu s videopozdravem. Alespoň uvidíte, o co jste přišli.

Klepněte pro větší obrázek

U videokomunikace můžete upravit zvuk i video zvlášť

Jestliže u nahrávání videa máte možnost zvolit použitý kodek, pak je dobré vědět, že v programu můžete nastavit vlastnosti ukládaného zvuku. Výchozím zvukovým formátem je Wave PCM s kvalitou 48 kHz, 16 bits, mono, což by mělo vzhledem ke kvalitě komunikace přes Skype stačit. Pokud se vám to nezdá, máte samozřejmě možnost si toto nastavení upravit podle své potřeby.

Klepněte pro větší obrázek

Nastavení zvuku můžete upravit podle své potřeby

Podcasting a blogování

Pamela nabízí několik funkcí, které souvisí s plánováním času. Tou první je upozorňování na narozeniny. Nejde o žádnou převratnou novinku, něco podobného nabízí také ICQ. Druhá funkce související s časem a datem je plánování odpovědí na určitou dobu. Pro jednotlivé dny v týdnu si můžete nastavit odkdy dokdy bude povoleno odpovídání na příchozí zprávy, a to jak běžné hovory tak textovou komunikaci.

Klepněte pro větší obrázek

Naplánujte si odpovídání na hovory

Co se týče funkcí pro podcasting a blogování, Pamela umožňuje vytvářet příslušné soubory a nahrávat je pomocí protokolu FTP na vzdálené úložiště. Pro blogování máte k dispozici samostatné šablony pro nadpis a obsah příspěvku v blogu. Podporované blogovací API rozhraní jsou Blogger, LiveJournal, metaWeblog a TypePad Atom. K dispozici je i zabezpečené připojení k blogovacímu serveru přes SSL.

Klepněte pro větší obrázek

Netradiční spojení záznamníku s blogovacím nástrojem

Nastavení pro jednotlivé kontakty

Práce s Pamelou je jednoduchá. V hlavním okně programu můžete jediným klepnutím zapnout nebo vypnout základní funkce, tedy upozorňování, odpovídač, nahrávání, ukládání historii chatu atd. Jednoduchý navigační panel zobrazuje také počty uložených zpráv. Pro nováčky nebo uživatele, kteří se necítí dostatečně zkušení na nastavení programu, jsou připraveni průvodci (Asistent, PamCasting, Blogování a Personalizace), kteří vás patřičným nastavením provedou krok za krokem. V průvodcích jsou zobrazeny také stručné popisky k jednotlivým funkcím.

Díky personalizaci můžete upravit chování programu ve vztahu k jednotlivým osobám ve vašem adresáři. Každému tedy můžete poslat jinou dodatečnou textovou zprávu a potvrzení o nahrání vzkazu. U každého kontaktu lze použít jiný uvítací vzkaz, což je dobré například pokud komunikujete s českými a zahraničními uživateli. Můžete zde upravit způsob upozornění na nahrávané hovory, odpovídání na chat nebo přesměrování na e-mail.

Klepněte pro větší obrázek

Samostatné nastavení pro každou osobu z adresáře je velmi praktické

Pamela je povedený program se snadným ovládáním a zajímavými funkcemi. Libí se mi její všestrannost, kdy si poradí jak s hlasovou komunikací, tak videem a textem. Určitě oceníte možnost upravit důležitá nastavení ve vztahu k jednotlivým uživatelům z vašeho Skype adresáře. Základní nevýhoda však zůstává. Pokud vypnete počítač, žádná Pamela vás od nepřijatého hovoru nezachrání.

 Pamela 2.0 Professional
 záznamník pro komunikaci přes Skype
 stáhnout  GigaMania.cz
 výrobce  Dick H. Schiferli
 web  www.pamela-systems.com 
 cena  24,95 USD
 operační systém   Windows 2000/XP

Diskuze (13) Další článek: Microsoft žaluje 26 distributorů softwaru

Témata článku: Skype, Sex, GigaMania, Probíhající hovor, Sky, Druhá funkce, Hlasový záznam, Hlas volajícího, Zabezpečené připojení, Výchozí stav, Nest, Použitý kodek, Ženský hlas, Zahraniční uživatel, Celé nastavení, Samostatné nastavení, Online Chat, Nepřijatý hovor, Video Chat, Záznam, Zajímavá funkce, Dick, Vzdálené úložiště, Uvítací program, Jednotlivý uživatel


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF