Palm M505 - odlište se od ostatních!

Obalů či pouzder můžete pro kapesní počítače koupit nepřeberné množství. S originálním a bezesporu zajímavým řešením pro Palm M505 ale přišla společnost Parallel Design.

Řešení společnosti Parallel Design je vskutku originální a Palm M505 vám budou jistě všichni závidět. Zapomeňte na hliníková pouzdra či kožené obaly, pořiďte si tzv. Personality Pack. Hned ze začátku bych ale rád zmírnil optimismus, jelikož Personality Pack zatím u nás nekoupíte a kdy (a zda-li vůbec) dorazí i do Česka není známo (množná se ale dočkáme podobných mutací).

Co to ale Personality Pack je? Jedná se o plastové víko, které chrání displej kapesního počítače (nejlepší je podívat se na níže uvedené obrázky). Samotné víko může být nejrůznějších barevných provedeních, přičemž asi nejlepší je zvolit variantu průhledného plastu (viz obrázek). Fantazii se ovšem meze nekladou… Samotné víko lze samozřejmě odklápět, přichycení k tělu kapesního počítače je řešeno pomocí držáku, který se zaklapne do dvou otvorů na zadní straně M505 (viz obrázek).

Klepněte pro větší obrázek
Palm M505 zepředu

Klepněte pro větší obrázek
Způsob uchycení Personality Packu

Personality Pack sice zakrývá otvor pro reset, ale to je asi vše, co se mu dá vytknout. Přístup ke slotu pro SD/MMC karty je bezproblémový a jelikož infračervený port překrývá průhledná část (v případě všech barevných provedení), nemůžou nastat ani problémy s přenosem dat přes IR rozhraní. Navíc Palm M505 zůstává i po nasazení Personality Packu velmi tenký a problém není ani s jeho umístěním do kolébky (není třeba pouzdro sundávat). Nevýhodou může být fakt, že víko nikterak nepřekrývá tlačítka jako v případě koženého pouzdra. Může se tak stát, že se Palm v tašce či kabelce omylem zapne.

Klepněte pro větší obrázek
Různá barevná provedení

Podle informací získaných od společnosti Parallel Design není možné Personality Pack použít pro model M500, naopak je ale zajištěna kompatibilita s modelem M515. V současnosti již výše zmíněná firma připravuje sérii pro Palmy řady V, která by se měla vyznačovat velkým výběrem možného barevného provedení. Zajímavá je bezesporu také cena, jelikož v USA se Personality Pack prodává za $18! Sečteno podtrženo, skvělá, originální a vcelku levná možnost jak spojit pěkné s užitečným.

Plusy

- design
- velikost
- cena

Mínusy

- není možné použít jiné clip-on zařízení
- poskytuje malou ochranu přístroje
- blokuje Reset tlačítko

Výrobce: http://www.paralleldesign.com

Diskuze (1) Další článek: Pentium 4 na 2,6 a 2,66 GHz dříve

Témata článku: Palm, PAL, Reset, Plastové víko, Levný plast, Barevné provedení, OST


Určitě si přečtěte

Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

Micro:bit V2: Tuto destičku plnou čipů dokáže naprogramovat i vaše babička

** Chcete se teď hned naučit programovat čipy? ** Nechcete nic instalovat a číst zdlouhavé manuály? ** Naprogramujeme si Micro:bit, který zahraje Tichou noc

Jakub Čížek | 35

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuProgramování pro děti
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián | 22

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Volitelná aktualizace Windows 10 opravila několik chyb, způsobila ale další problémy
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment