Paegas vypustil bombu – Twist umí SMS

Od pondělí 18. ledna můžete odesílat SMS zprávy i z Twistu, platí to i pro současné majitele těchto karet.
Dosud mohli majitelé předplacených karet Paegas TWIST krátké textové zprávy SMS pouze dostávat buď od jiných majitelů mobilních telefonů, kteří zprávy mohli odesílat, nebo z Internetu telefonní_číslo@sms.paegas.cz, nebo z internetových stránek Paegas www.paegas.cz.

Od pondělí 18. ledna 1998 již budou moci všichni majitelé předplacených karet SIM Paegas TWIST odesílat krátké textové zprávy SMS (do 160 znaků) ze svých mobilních telefonů. Síť GSM Paegas se tak stala jednou z prvních sítí GSM na světě, která umožnila odesílat textové zprávy i uživatelům předplacených služeb.

Společně s možností odesílání textových zpráv SMS mohou majitelé karet Paegas Twist používat i služby Paegas Info – získávají tak přístup k široké nabídce informačních zdrojů od předpovědi počasí, přes aktuální zpravodajství ČTK, jízdní řády, programy kin, až třeba po údaje z obchodního rejstříku. Mohou používat služby Paegas e-mail a z mobilu tak odesílat faxy, zprávy na pagery, e-maily, nebo přímo z displeje prohlížet internetové stránky.

Paegas roste rychleji
Tedy rychleji, než český trh mobilních komunikací. Podle analytických firem se zvýšil počet uživatelů služeb GSM na světě ze 70,7 milionu na konci roku 1997 na přibližně 120 milionů v roce 1998, což znamená vzrůst o 70 %. Síť GSM Paegas přitom za stejné období více než zdvojnásobila počet uživatelů, když vzrostla o téměř 120 %. Celý český trh přitom vzrostl v roce 1998 o 83 %.

Operátorem sítě GSM s názvem Paegas je společnost RadioMobil. Jejím největším akcionářem jsou z 51 % České radiokomunikace, a dále mezinárodní konsorcium CMobil, které tvoří německý operátor T-Mobil, italský operátor TIM, dále PVT, Telekomunikační montáže Praha a Spořitelní kapitálová společnost.

Pro ty, kteří mají loktem do kapsy
Paegas oslovil s možností využívat posílání zpráv SMS i z telefonů, poháněných kartou TWIST, cílovou skupinu, která nechce dávat mnoho peněz za paušál, ale chce mít vše. Cena jedné odeslané zprávy SMS z telefonu GSM s kartou TWIST ode dneška stojí 2,98 Kč a tato funkčnost je umožněna i těm, kteří již kartu TWIST ve svém telefonu GSM mají. Po pravdě řečeno, tohle se opravdu vyplatí jen těm, kteří potřebují komunikovat opravdu omezeně, zato nutně. Měsíční paušály jsou dnes již tak nízké, cena za zprávu SMS je snad třikrát nižší a u Paegasu se nemusí platit za SMS žádný paušál (na rozdíl od EuroTelu), že je pohodlnější si pořídit Paegas s paušální sazbou – ale dražší.

Telefon pro síť Paegas s kartou TWIST, která umí i SMS, je pro některé lidi ideální volbou – Paegas zase získal náskok a oslovil další část trhu.

Nejvíce se asi budou radovat děti
Snad každé dítě touží vypadat jako dospělák. Když už se nemůže prosadit úplně drsně, třeba s cigaretou v ústech, pomůže třeba mobilní telefon. Rodiče zase potřebují být se svými ratolestmi v kontaktu, už jen pro kontrolu a třeba i pro uchlácholení svého svědomí. Platit dětem za „plnotučný“ mobil s měsíčním paušálem, to si může málokdo dovolit. Děti mají dost času, jsou hravé a bezproblémové ovládání technických hraček je toho důkazem. Mohou uvítat i nový Paegas TWIST.
Váš názor Další článek: Internetové obchody zaznamenaly vánoční šílenství

Témata článku: Předpověď počasí, Twist, SMS, T mobile mobilní telefony, Pager, Mezinárodní konsorcium, Nízký počet, Technická hračka


Určitě si přečtěte

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

** V USA vzniká rozsáhlý projekt postavený na blockchainu ** Milionář staví město, které bude fungovat zcela na blockchainu ** Blockchain bude základem pro vše, například i platby, ověřování identity a podobně

Karel Javůrek | 41

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 20

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

Tohle tak jednou zažít: Nová vzducholoď Airlander 10 s prosklenou podlahou

** Airlander 10 nabídne plavby vzduchem v interiéru s prosklenou podlahou ** Luxusní vzducholoď byla původně vyvíjena pro vojenské účely ** Počítá se s třídenními „kochacími“ výlety za poznáním

Karel Kilián | 7

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

Osudová havárie Concordu: Před 18 lety přišel konec nadzvukových dopravních letadel

** Concorde byl nejrychlejším dopravním letadlem ** Atlantik dokázal přeletět za cca 3 až 3,5 hodiny ** Před osmnácti lety tragická havárie provoz těchto letadel prakticky ukončila

David Polesný, Jiří Černý | 39

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

Zapomeňte na kabely, vědci už mají prototyp 120kW bezdrátové nabíječky pro elektromobily

** Vědci představili prototyp výkonné bezdrátové nabíječky pro elektromobily ** I přes vysoký výkon se pyšní vysokou efektivitou ** Bude budoucnost nabíjení elektromobilů bezdrátová?

Karel Javůrek | 56

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

** Google nabízí spoustu služeb, ale většina z nich má i dobré alternativy ** Pokud z nějakého důvodu nechcete používat služby Googlu, nemusíte ** Připravili jsme přehled služeb, kterými lze ty od Googlu nahradit

Karel Javůrek, David Polesný | 90