Paegas vypustil bombu – Twist umí SMS

Od pondělí 18. ledna můžete odesílat SMS zprávy i z Twistu, platí to i pro současné majitele těchto karet.
Dosud mohli majitelé předplacených karet Paegas TWIST krátké textové zprávy SMS pouze dostávat buď od jiných majitelů mobilních telefonů, kteří zprávy mohli odesílat, nebo z Internetu telefonní_číslo@sms.paegas.cz, nebo z internetových stránek Paegas www.paegas.cz.

Od pondělí 18. ledna 1998 již budou moci všichni majitelé předplacených karet SIM Paegas TWIST odesílat krátké textové zprávy SMS (do 160 znaků) ze svých mobilních telefonů. Síť GSM Paegas se tak stala jednou z prvních sítí GSM na světě, která umožnila odesílat textové zprávy i uživatelům předplacených služeb.

Společně s možností odesílání textových zpráv SMS mohou majitelé karet Paegas Twist používat i služby Paegas Info – získávají tak přístup k široké nabídce informačních zdrojů od předpovědi počasí, přes aktuální zpravodajství ČTK, jízdní řády, programy kin, až třeba po údaje z obchodního rejstříku. Mohou používat služby Paegas e-mail a z mobilu tak odesílat faxy, zprávy na pagery, e-maily, nebo přímo z displeje prohlížet internetové stránky.

Paegas roste rychleji
Tedy rychleji, než český trh mobilních komunikací. Podle analytických firem se zvýšil počet uživatelů služeb GSM na světě ze 70,7 milionu na konci roku 1997 na přibližně 120 milionů v roce 1998, což znamená vzrůst o 70 %. Síť GSM Paegas přitom za stejné období více než zdvojnásobila počet uživatelů, když vzrostla o téměř 120 %. Celý český trh přitom vzrostl v roce 1998 o 83 %.

Operátorem sítě GSM s názvem Paegas je společnost RadioMobil. Jejím největším akcionářem jsou z 51 % České radiokomunikace, a dále mezinárodní konsorcium CMobil, které tvoří německý operátor T-Mobil, italský operátor TIM, dále PVT, Telekomunikační montáže Praha a Spořitelní kapitálová společnost.

Pro ty, kteří mají loktem do kapsy
Paegas oslovil s možností využívat posílání zpráv SMS i z telefonů, poháněných kartou TWIST, cílovou skupinu, která nechce dávat mnoho peněz za paušál, ale chce mít vše. Cena jedné odeslané zprávy SMS z telefonu GSM s kartou TWIST ode dneška stojí 2,98 Kč a tato funkčnost je umožněna i těm, kteří již kartu TWIST ve svém telefonu GSM mají. Po pravdě řečeno, tohle se opravdu vyplatí jen těm, kteří potřebují komunikovat opravdu omezeně, zato nutně. Měsíční paušály jsou dnes již tak nízké, cena za zprávu SMS je snad třikrát nižší a u Paegasu se nemusí platit za SMS žádný paušál (na rozdíl od EuroTelu), že je pohodlnější si pořídit Paegas s paušální sazbou – ale dražší.

Telefon pro síť Paegas s kartou TWIST, která umí i SMS, je pro některé lidi ideální volbou – Paegas zase získal náskok a oslovil další část trhu.

Nejvíce se asi budou radovat děti
Snad každé dítě touží vypadat jako dospělák. Když už se nemůže prosadit úplně drsně, třeba s cigaretou v ústech, pomůže třeba mobilní telefon. Rodiče zase potřebují být se svými ratolestmi v kontaktu, už jen pro kontrolu a třeba i pro uchlácholení svého svědomí. Platit dětem za „plnotučný“ mobil s měsíčním paušálem, to si může málokdo dovolit. Děti mají dost času, jsou hravé a bezproblémové ovládání technických hraček je toho důkazem. Mohou uvítat i nový Paegas TWIST.
Váš názor Další článek: Internetové obchody zaznamenaly vánoční šílenství

Témata článku: Mezinárodní konsorcium, Předpověď počasí, Pager, SMS, T mobile mobilní telefony, Technická hračka, Twist, Nízký počet


Určitě si přečtěte

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

Američtí mariňáci si tisknou kasárna z betonu na 3D tiskárně

** Americká námořní pěchota nedávno představila 3D tištěná kasárna pro vojáky ** Ty jim tiskne velká 3D tiskárna na beton ** Výsledkem je solidní obytný prostor, který je slušně chráněný před nepřátelskou palbou

Stanislav Mihulka | 18

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

Velká podzimní aktualizace: Co nového teď najdete ve Windows 10

** Microsoft se opět snaží spojit telefony a počítače. ** Místo velkých novinek se zaměřil spíše na drobná vylepšení. ** Vyhledávání je konečně použitelné a hledá téměř všude.

Vladislav Kluska | 78


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku