Procesory | Paměti | Přetaktování

Padly rekordy v přetaktování procesoru i pamětí DDR4. Neobešlo se to bez tekutého helia

S novými procesory od Intelu se podařilo vytvořit i nový rekord v přetaktování operačních pamětí DDR4. Fanoušek přetaktování s přezdívkou Bianbao na rekordu spolupracoval se společností G.Skill, která vyrábí paměti a Asusem, jež kromě jiného vyrábí také základní desky.

Základem rekordní sestavy byla moderní základní deska Asus ROG Maximus XII Apex, procesor byl zcela nový Intel Core i9-10900K a operační paměti byly G.Skill Trident Z Royal s frekvencí 4 GHz a časováním CL 18-22-22-42.

Nový rekord se neobešel bez kapalného hélia, což je rozdíl oproti kapalnému dusíku. Teploty procesoru se totiž dostaly až na -269 stupňů Celsia. Díky tomu se podařilo dostat frekvenci procesoru až na 7,7 GHz, a to u všech 10 jader. Operační paměti se poté podařilo s horším časováním CL 31-63-63-63 nakonec dostat až na frekvenci 6 666 MHz.

Zajímavostí je, že takto vysoké frekvence budou běžné u nadcházející generace operačních pamětí DDR5, které se do běžných počítačů dostanou nejdříve příští rok.

Diskuze (9) Další článek: Pro extrémní hraní: Test procesoru Intel Core i9-9900KF

Témata článku: Intel, Procesory, Čipy, Asus, DDR4, Základní desky, Paměti, Přetaktování, Frekvence, Helium, ROG Maximus, Řek, Procesor, Asus ROG Maximus, Pro, Časování, Paměť, Rekord, PAM, GHz, Základní deska, Operační paměť, Paměti na Heureka.cz