Padl světový rekord v taktování pamětí: Adata XPG Spectrix D80 zvládly 5,5 GHz, chladila je přitom kapalina

Nové paměti od ADATA XPG Spectrix D80 jsou jsou první kapalinou chlazené paměti a na trhu jsou teprve krátce. Nyní už ale dokázaly zlomit rekord v maximální dosažené frekvenci taktování, upozornil HWBot.

Již při uvedení výrobce sliboval, že brzy bude tento kit k dostání na základní frekvenci 5 000 MHz. To naznačovalo obrovský potenciál této nové řady a hlavně účinnost konceptu kapalinového chlazení. Tento předpoklad se o vyplnil, protože se podařilo přetaktovat tyto moduly na úctyhodných 5 531 MHz.

Tímto výkonem se paměti ADATA dostali na čelo žebříčku v dosažených taktech a porazilo i tak známé značky, věnující se taktování, jako je třeba G.Skill nebo Corsair. Dá se očekávat že boj o maximální frekvenci se nyní rozhoří naplno. Všeobecně se mluví o tom, že potenciál pamětí DDR4 je někde kolem 6 GHz, takže se máme na co těšit.

Diskuze (1) Další článek: Co je elektronický podpis?

Témata článku: Paměti, Adata, Přetaktování, Rekordy, Dosažený takt, Maximální frekvence, Frekvence, Ada, Kapalinové chlazení, Corsair, MHz, Kapalina, GHz, Světový rekord, Obrovský potenciál, Rekord, Základní frekvence, Paměť, Nová paměť, Nová řada


Určitě si přečtěte

Temný režim a spousta vychytávek. Vyzkoušeli jsme nový macOS 10.14 Mojave

Temný režim a spousta vychytávek. Vyzkoušeli jsme nový macOS 10.14 Mojave

** Vyzkoušeli jsme veřejnou betu macOS 10.14 Mojave ** Hlavní novinkou je temný režim a velký důraz na soukromí ** Jako první beta je systém překvapivě rychlý a dobře použitelný.

Martin Miksa | 35

Limitovaná nabídka: Windows 10 Professional za pouhých $11.90

Limitovaná nabídka: Windows 10 Professional za pouhých $11.90

Goodoffer24.com Je nový eshop s licencemi a softwarovými klíči, který nabízí nejlepší ceny a rychlé dodání produktu na e-mail. Kromě licencí pro Windows 10 Pro, nabízí web také řadu špičkových produktů, jako je Xbox Live Gold membership nebo oblíbený titul – PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS.


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny