YouTube | Edge | Aktualizace

Padá vám Edge při přehrávání YouTube? Aktualizujte na nejnovější verzi

Od začátku května řeší řada uživatelů pády webového prohlížeče Microsoft Edge, ke kterým dochází při sledování videí z YouTube. Problém spočíval v tom, že jeden z procesů obsadil až několik gigabajtů operační paměti, což vedlo ke zhroucení celé aplikace.

Chyba se projevovala tak, že při sledování videa v celoobrazovkovém režimu nejprve došlo zatuhnutí a prohlížeč přestal reagovat. Poté se zobrazila grafika symbolizující načítání a následně Edge bez chybové hlášky spadl. Někteří uživatelé hlásili stejný problém i v situaci, kdy si četli komentáře pod videem.

Padající Edge

Microsoft problém uznal a požádal uživatele, aby vyzkoušeli testovací sestavení Edge Canary s opravou. Výsledky testování však byly rozporuplné. Většina postižených potvrdila, že Edge Canary funguje s YouTube bezproblémově. Část z nich ale hlásila, že potíže přetrvávají a na webu YouTube jim i testovací verze prohlížeče zamrzá.

Vývojář MSFTMissy na Reditu konstatoval, že problémy souvisí s videem, a že se skutečně projevují i v opravené verzi. „Oprava v sestavení Canary, pomohla mnoha lidem, ale ne všem. Brzy přijde další oprava. Nejsem si úplně jistý, kdy to bude, ale jakmile se to dozvím, budu vás informovat.“ uvedl.

Oprava je tady!

V pátek Microsoft vydal nové stabilní sestavení Edge s číslem verze 90.0.818.62, jež dle dostupných informací opravuje problémy s YouTube. S touto verzí lze procházet YouTube, sledovat videa a číst komentáře, aniž by procesy obsazovaly nadměrné množství RAM a následně padaly.

Pokud jste tedy zaznamenali výše uvedené problémy, pak rozhodně doporučujeme provést aktualizaci webového prohlížeče. Tu můžete vyvolat přes nabídku Nápověda a zpětná vazba-O aplikaci Microsoft Edge. Druhou možností se stejným výsledkem je instalace nejnovější verze z oficiálních stránek.

Diskuze (22) Další článek: První fotky unikátního počítače, který staví na vyřazených čipech AMD pro herní konzole

Témata článku: Microsoft, Software, Prohlížeče, YouTube, Edge, Aktualizace, Microsoft EDGE, Přehrávání, Edge Canary, Aplikace, Verze, Webový prohlížeč, Nejnovější verze, Řada uživatelů, Software na Heureka.czTak nám hacknuli Nvidii. Útočníci vyhrožují a na internet unikají tajné materiály o grafikách i DLSS

Tak nám hacknuli Nvidii. Útočníci vyhrožují a na internet unikají tajné materiály o grafikách i DLSS

** Hackeři zaútočili na Nvidii ** Získali tajná data i zdrojové kódy ** Na internetu se začínají objevovat plány budoucích grafických karet

Karel Javůrek
Grafické kartyHackingNvidia
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy
Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

Jak dobře vybrat router. Potřebujete Wi-Fi 6, co nejvíc antén a fyzických portů

** Wi-Fi router je zařízení, přes které se připojíte k bezdrátové síti Wi-Fi a k internetu ** Poradíme, jak Wi-Fi router vybrat, na co myslet a čemu se vyhnout ** Doporučíme konkrétní osvědčené routery

Stanislav Janů
Jak vybratRouter
DJI Mini 3 Pro: Tohle by mohl být nejlepší rekreační dron pro letošní léto

DJI Mini 3 Pro: Tohle by mohl být nejlepší rekreační dron pro letošní léto

** DJI představilo třetí generaci svých nejmenších dronů Mini ** A pozor, už to není žádné ořezovátko. Konečně dorazil autopilot ** Také ale výrazně poskočila cena

Jakub Čížek
DJIDrony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Jak vysoké jsou dotace na fotovoltaiku. Dotační program Nová zelená úsporám překvapí lidským přístupem

Od 1. října 2021 platí upravené podmínky pro dotaci na FVE, přičemž v platnosti by měly zůstat až do roku 2025. Důležitou informací je, že jde o podmínky velmi štědré.

Jiří Kuruc
DotaceEnergetikaFotovoltaika