Technologie | Thunderbolt | USB-C

OWC nabízí hub se spoustou portů USB-C. Už je kompatibilní s Thunderboltem 4

Nová generace rychlého rozhraní Thunderbolt 4, která nepřináší žádné zvýšení výkonu (stále je maximum 40 Gb/s), je už k dispozici například v rámci platformy s novými procesory od Intelu - Core 11. generace s kódovým označením Tiger Lake. Thunderbolt 4 opravuje řadu technologických a bezpečnostních problémů předchozí generace a přináší například i podporu USB4.

Společnost UWC tak překvapivě rychle dostává na trh nový hub kompatibilní právě s Thunderbolt 4, který umožňuje přes jediný kabel připojit spoustu zařízení. Vzhledem k tomu, že je tento hub i samostatně napájen externím zdrojem, lze dodatečně přes USB-C napájet i další zařízení s příkonem až 60 W (PD). Jedná se typicky o notebook nebo monitor.

Tento model ale rozhodně není žádný velký univerzální adaptér, který by nabízel rozličné porty a schopnosti. K dispozici jsou totiž jen tři porty USB-C (Thunderbolt) a jeden USB-A. Přes USB-C porty lze připojit dva monitory s rozlišením 4K nebo jeden s rozlišením 5K, 6K nebo 8K.

OWC Thunderbolt Hub je možné zatím pouze předobjednat, cena je 149 dolarů, tedy asi 4 200 korun.

Diskuze (3) Další článek: Test reproduktoru Niceboy Raze 3 Guru: Jde z něj zvuk i energie

Témata článku: Technologie, Notebooky, Intel, USB, Thunderbolt, DisplayPort, USB-C, Generace, Porta, Monitor, OWC, Rozlišení, Tiger Lake, Port, Notebooky na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

Kurvítka v základní výbavě, výrobci mají umělé zastarávání v malíku. Začalo to bateriemi, pokračuje softwarem

** Nejen mobilní výrobci jsou naučeni rok od roku prodávat stále více telefonů ** Tento trend se však zákonitě musí někdy zastavit ** Jenže, co naplat, když jsou starší zařízení „uměle“ nepoužitelná?

Martin Chroust
Prasklý displejBaterieAktualizace softwaru