Technologie | USB-C | Thunderbolt

OWC nabízí hub se spoustou portů USB-C. Už je kompatibilní s Thunderboltem 4

Nová generace rychlého rozhraní Thunderbolt 4, která nepřináší žádné zvýšení výkonu (stále je maximum 40 Gb/s), je už k dispozici například v rámci platformy s novými procesory od Intelu - Core 11. generace s kódovým označením Tiger Lake. Thunderbolt 4 opravuje řadu technologických a bezpečnostních problémů předchozí generace a přináší například i podporu USB4.

Společnost UWC tak překvapivě rychle dostává na trh nový hub kompatibilní právě s Thunderbolt 4, který umožňuje přes jediný kabel připojit spoustu zařízení. Vzhledem k tomu, že je tento hub i samostatně napájen externím zdrojem, lze dodatečně přes USB-C napájet i další zařízení s příkonem až 60 W (PD). Jedná se typicky o notebook nebo monitor.

Tento model ale rozhodně není žádný velký univerzální adaptér, který by nabízel rozličné porty a schopnosti. K dispozici jsou totiž jen tři porty USB-C (Thunderbolt) a jeden USB-A. Přes USB-C porty lze připojit dva monitory s rozlišením 4K nebo jeden s rozlišením 5K, 6K nebo 8K.

OWC Thunderbolt Hub je možné zatím pouze předobjednat, cena je 149 dolarů, tedy asi 4 200 korun.

Diskuze (3) Další článek: Test reproduktoru Niceboy Raze 3 Guru: Jde z něj zvuk i energie

Témata článku: Technologie, Notebooky, Intel, USB-C, DisplayPort, USB, Thunderbolt, Monitor, Tiger Lake, Rozlišení, OWC, Port, Porta, Generace

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu